29.09.2022

ОК «Південь»: в Чорному морі – три ворожі ракетоносії с 24-ма «Калібрами»

В Чорному морі поблизу кримського узбережжя маневрують вісім ворожого флоту. На бойовому чергуванні – один російський великий десантний корабель та три надводних носії 24 ракет «Калібр».

Про це повідомило Оперативне командування «Південь».

Військові інформують, що обстановка в операційній зоні на Південнобузькому напрямі стабільно напружена, але контрольована.

Наші підрозділи продовжують закріплюватись на вивільнених територіях, ведуть тактичні бої, здійснюють вогневий та психологічний тиск на ворога для послаблення його позицій.

За підсумками минулої бойової доби, 28 вересня, повідомляється:

– В районі Хрещенівки нашими активними діями подавлено ворожий опорний пункт.

– Противник продовжує намагання утримати тимчасово окуповані території, прагне протидіяти реалізації наших задумів, часом робить спроби диверсійно-розвідувальних чи штурмових дій.

Так, силами до роти в напрямку Безіменного від Чкалового намагався покращити своє тактичне положення. Успіху не мав, із втратами відступив.

– Не припиняється ворожими підрозділами і повітряна розвідка. В протидію цієї активності три безпілотних розвідника типу «Орлан-10» нашими підрозділами збиті.

– Продовжуючи обстріли наших позицій та прилеглих до лінії фронту територіальних громад із цивільним населенням з різних видів озброєння, ворог наніс ще й шість авіаударів, в тому числі трьома крилатими ракетами типу «повітря – повітря» по літаках наших Повітряних Сил. Без втрат нашої авіації.

– Ввечері ворожою авіацією нанесено ракетний удар п'ятьма ракетами класу «повітря – поверхня» Х-59 в напрямку Дніпропетровщини та Запоріжжя. 4 ракети знищено силами протиповітряної оборони Повітряного командування “Схід”, 1 влучила в підприємство з переробки зернових на Криворіжжі. Є пошкодження виробничих об'єктів. Без людських втрат.

– Нашою авіацією нанесено шість ударів по районах зосередження живої сили, озброєння та техніки, а також по позиціях ворожої ППО.

– Ракетно-артилерійськими підрозділами виконано понад 220 вогневих завдань, в тому числі, по чотирьом районам зосередження сил та засобів в Чарівному, Олешках та Херсоні, по двом станціям радіоелектронної боротьби в Бериславському районі і контрольно – по мосту в Новій Каховці.

Підтверджені втрати ворога складають: 18 рашистів, два танки і шість одиниць іншої броньованої та автомобільної техніки.

– Море штормить, а це, як правило посилює мінну небезпеку. Пам'ятайте, що радіус ураження уламками такого морського «сюрпризу» у прибережній зоні може сягати 100 метрів. Будьте пильними і свідомими, сповіщайте про виявлені підозрілі предмети компетентні органи, дотримуйтесь заходів безпеки і норм правового режиму воєнного стану.

Загроза нанесення ракетних ударів не зникла, на додачу до неї слід зважати на імовірність застосування й дронів-камікадзе по південних регіонах, попереджає Оперативне командування «Південь».

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300