13.09.2022

В Одесі запущено пасажирський трамвайний маршрут «Північ-Південь»

В Одесі запущено найдовший у Європі пасажирський маршрут «Північ-Південь». Він поєднав між собою два найбільших спальних мікрорайони — Таїрова та Котовського. Про це повідомила сьогодні Одеська мерія.

Від сьогодні 40 вагонів маршруту № 7 курсуватимуть між вулицею Паустовського та 11-ю станцією Люстдорфської дороги через Лузанівку, Пересип, центр міста, залізничний вокзал та Південно-Західний масив.

Довжина маршруту — 29 кілометрів, час руху — 2 години 2 хвилини.

«Про те, щоб поєднати Київський та Суворовський райони, говорили останні 30 років. З 2015 року ми почали реалізацію проєкту трамвайного сполучення «Північ- Південь». Для цього була проведена титанічна робота: капітальний ремонт на вулицях Софіївській, Преображенській, Новощепному ряді, узвозі Маринеска, Тираспольській площі тощо. І ось цей урочистий день настав», — зауважив мер Одеси Геннадій Труханов.

Реалізація проєкту «Північ-Південь» дозволить жителям спальних мікрорайонів добиратися громадським електричним транспортом до центральної частини міста, районів «Привозу» та залізничного вокзалу.

Трамвайне сполучення має суттєві переваги перед автобусним, адже тариф на проїзд вдвічі менший, а рівень комфорту вищий. На лінії працюють у тому числі чотири трисекційні вагони «Одіссей МАХ». Інтервал руху — 5-6 хвилин.

Фото, відео з Офіційного сайту Одеси.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300