12.09.2022

Офіційно підтверджено звільнення низки населених пунктів на Херсонщині

На тимчасово окупованій російськими агресорами Херсонщині українська армія звільнила низку населених пунктів – Високопілля, Нововознесенське, Білогірку, Сухий Ставок та Миролюбівку.

Український прапор над звільненим Високопіллям

Український прапор над звільненим Високопіллям

Про це офіційно заявила керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк, зазначивши, що протягом останніх двох тижнів на південному напрямку ЗСУ просунулись на різних ділянках в глибину від чотирьох до декількох десятків кілометрів. Загалом звільнено біля 500 квадратних кілометрів української землі.

Наталя Гуменюк також повідомила, що російські окупанти на півдні України шукають шляхів, як здатися: ««Намагаються вести перемовини про умови того, як вони складуть зброю та перейдуть під егіду міжнародного гуманітарного права».

«Є вже такі певні розхитування та деморалізація, настільки глибокі, що навіть командування усвідомлює, що їм далі рухатись немає куди. Техніку й озброєння окупанти лишають, а себе та підрозділи евакуюють на лівий берег», – наголосила Наталя Гуменюк.

Загалом обстановка на українському півдні «залишається складною, але контрольованою», повідомляє Оперативне командування «Південь». За підсумками минулої доби 11 вересня військові інформують про наступне:

‒ Ворог веде повітряну розвідку, продовжує вогневе ураження позицій наших підрозділів, намагається вживати заходів щодо відновлення втраченого положення, маневрує військами, імітуючи прибуття резервів.

Не маючи успіхів на суходолі, протягом бойового дня противник здійснив 19 авіаційних ударів вздовж лінії зіткнення.

‒ Нашою авіацією нанесено три удари, а ракетно-артилерійськими підрозділами виконано 270 вогневих завдань, які були пов’язані із знищенням району зосередження ворожого озброєння та техніки, станції радіоелектронної боротьби, двох складів боєприпасів.

‒ Узагальнені втрати ворога за бойовий день складають: 40 осіб, чотири танки й ще чотири одиниці броньованої техніки, три самохідні гаубиці «Мста-С», склад боєприпасів в Каховці.

‒ В Чорному морі продовжують своє перебування в ракетнобезпечних для себе районах (поблизу південного узбережжя Криму) 14 бойових кораблів ворожого флоту, серед яких чотири надводних ракетоносії, споряджені вже 26-ма «Калібрами». Зненацька активізовано присутність чотирьох великих десантних кораблів.

Море штормить, а значить, десант, незважаючи на його кількісну присутність, якісно буде неспроможний реалізувати божевільні завдання.

‒ Водночас, море може щедро підкидати мінні сюрпризи. Отже, не тільки загрозу ракетних ударів несе Чорне море за присутності в ньому ворога. Небезпека підриву в прибережних водах та на деяких ділянках узбережжя залишається актуальною.

«Не нехтуйте правилами дій при повітряних тривогах, обмеженнями правового режиму воєнного стану, які в першу чергу спрямовані на збереження ваших життів. Будьте пильними і свідомими, довіряйте Силам оборони та достовірним джерелам інформації», ‒ закликають військові.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ОДУВС
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки