23.05.2022

ОК «Південь»: ворожі кораблі в Чорному морі блокують судноплавство і загрожують ракетними ударами

Корабельне угруповання сил російських агресорів у північно-західній частині Чорного моря продовжує тримати блокаду судноплавства й загрожувати ракетними ударами по території України.

Вірогідність проведення будь-яких операцій навколо острова Зміїний та висадки десанту дещо знизила штормова погода, але загальна обстановка не виключає їх повністю.

Про це повідомило сьогодні Оперативне командування «Південь», зазначивши, що в цілому обстановка на Бессарабському напрямку стабільно напружена, але контрольована Силами оборони. На території Придністровського регіону Республіки Молдова значних переміщень особового складу та техніки не фіксується.

Також у зведенні ОК «Південь» повідомляється:

Протягом ночі наші підрозділи на Херсонщині та Миколаївщині продовжували боронити зайняті позиції. Противник й далі займається укріпленням для себе (в тому числі – запасних відступних рубежів). Активних дій не веде, здійснює дистанційні обстріли наших позицій та населених пунктів з артилерійсько-мінометного озброєння.

Знов від обстрілів потерпала Широківська громада, зруйновано житловий будинок, кілька господарчих будівель пошкоджено.

Пізнього вечора по Миколаєву знов нанесено удар реактивними системами залпового вогню з використанням заборонених касетних снарядів. Влучивши в кілька приватних обійсть, понівечивши автівки та дахи, ворог заспокоївся. Постраждалих серед цивільного населення не було, а ось чотирилапі охоронці будівель внаслідок звірств рашистів отримали чисельні поранення, деякі – несумісні з життям.

На Херсонщині – важка ситуація. Деякі села у критичному стані: пошкоджено кожне подвір’я, є поранені та загиблі.

У Білозерці через обстріл касетними снарядами зруйновано 10 будинків, загинули троє людей, є поранені, обставини уточнюються.

В Бреславському і Каховському районах ситуація також напружена. Окупанти силою утримують людей, не даючи можливості евакуюватися, а на в’їзд в область не допускають гуманітарні вантажі за винятком тих, що йдуть з кримського напряму. Втім, звідти допомоги вкрай замало. Не вистачає ліків, засобів гігієни, інших товарів першої необхідності.

В ОК «Південь» також нагадують: «Дотримуйтесь алгоритмів дій при сигналах повітряної тривоги, не наражайте себе на зайву небезпеку на узбережжі, будьте свідомі і відповідальні у ставленні до інформації, справ, людей та власного життя».

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ОДУВС
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки