29.04.2022

В Одесі запровадять «затяжну» комендантську годину

В Одесі діятиме подовжена комендантська година – з 22:00 1 травня до 5:00 3 травня. Про це повідомили сьогодні в Одеській обласній військовій адміністрації.

Відповідне розпорядження видав начальник ОВА Максим Марченко.

Нагадаємо: протягом комендантської години заборонено перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень.

В обласній військовій адміністрації наголошують: ця подовжена комендантська година діятиме лише в місті Одеса. На іншій території Одеської області режим комендантської години залишається без змін, тобто з 22:00 до 5:00.

РОБОТА ТРАНСПОРТУ

Громадський транспорт у зазначений період комендантської години часу в місті Одеса працювати не буде.

• У зазначений період часу комендантської години буде повністю зупинена робота залізничного вокзалу міста Одесса та автостанцій, розташованих у місті (автостанції «Привоз», «Старосінна», «Привокзальна» та центральний Автовокзал у м. Одеса). Про введенні обмеження поінформовано перевізників, які здійснюють перевезення на території області та перевізників, які здійснюють перевезення з інших областей України до міста Одеса, а також міжнародних автомобільних перевізників (Румунія, Болгарія, Молдова, Польща). Додатково інформація про обмеження роботи транспортної інфраструктури міста доведена до відома автостанцій Миколаєва, Вознесенська, Первомайська.

Категорично заборонено пересування містом власним автотранспортом у зазначений період часу комендантської години.

РОБОТА ПІДПРИЄМСТВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ

Без змін в місті Одеса працюватимуть лише підприємства та організації критичної інфраструктури – швидка допомога, ДСНС тощо.

• Керівникам підприємств, установ та організацій з безперервним циклом виробництва, що здійснюють свою діяльність на території міста Одеси, необхідно забезпечити подання Департаменту економічної політики та стратегічного планування обласної військової адміністрації до 16.00 30 квітня 2022 року списків осіб (прізвище, ім’я, по батькові, посада), які будуть задіяні в роботі в зазначений період часу комендантської години для пересування містом Одесою, необхідних для забезпечення виробничого процесу, у разі відсутності у них спеціальних перепусток.

• Одеська обласна військова адміністрація передасть дані списки до коменданта Одеської області для подальшого доведення до особового складу блок-постів та патрулів.

• Керівники підприємств, установ, організацій усіх форм власності, що здійснюють свою діяльність на території міста Одеси, своїм рішенням та розпорядженням мають оголосити 2 травня вихідним днем і перенести його відпрацювання на інший період в робочому графіку підприємства.

Вигул собак дозволяється поблизу будинку, не віддаляючись від місця проживання, з максимально коротким часом прогулянки. При собі мати документи, що засвідчують особу.

Одеська обласна військова адміністрація звертається з проханням до одеситів з розумінням поставитися до введених обмежень та не порушувати їх. Такі заходи необхідні, в першу чергу, задля вашої безпеки, що тим самим збереже ваше життя, бо наслідки можуть бути фатальними.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...