08.03.2022

Генштаб ЗСУ: підсумки дванадцятої доби війни

Завершилася дванадцята доба героїчного протистояння українського народу російському воєнному вторгненню. Генштаб ЗСУ оприлюднив оперативне зведення станом на 24:00 7 березня.

Противник продовжує наступальну операцію проти України за підтримки авіації та з нанесенням ракетних ударів, зосереджуючи основні зусилля на виконанні наступних завдань: забезпечення сухопутного коридору між тимчасово окупованою АР Крим та континентальною частиною Російської Федерації; взяття під повний контроль міста Маріуполя; оточення з подальшим захопленням міста Києва, а також виходу на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей.

Протягом доби противником здійснювалось перегрупування для організації штурму Києва. До штурму окупанти планують долучити найбільш боєздатні частини та підрозділи зі складу: спеціального полку Росгвардії ім. Рамзана Кадирова (Грозний), 27-го загону СпП "Кузбасс" (Кемерово), 604-го центру СпП "Вітязь” (Москва) Росгвардії та приватної військової компанії “Ліга” (колишня ПВК “Вагнер”).

На Поліському напрямку противник силами окремих підрозділів зі складу 29-ї, 35-ї, 36-ї загальновійськових армій ЗС РФ, Тихоокеанського флоту Східного воєнного округу та Повітряно-десантних військ ЗС РФ зосередився у районах населених пунктів Поліське, Кухарі, Бородянка, Бишів, Гореничі, Демидів.

На напрямку населеного пункту Бишів противник силами до двох батальйонно-тактичних груп (БТГр) зі складу 36-ї загальновійськової армії ЗС РФ здійснив маневр і намагається просуватись далі.

На напрямку н.п. Тарасівщина, Раківка противник зі складу 98-ї повітряно-десантної дивізії у взаємодії з БТГр 155-ї окремої бригади морської піхоти після форсуванням р. Ірпінь в районі Раківка розпочав наступальні дії, але поніс значних втрат у живій силі та техніці, втратив частину наступального потенціалу та був зупинений.

На Сіверському напрямку противник силами підрозділів зі складу 2-ї, 41-ї загальновійськових армій ЗС РФ та 90-ї танкової дивізії Центрального воєнного округа проводить наступальну операцію з метою блокування Чернігова та підготовки до наступу на Суми.

На Слобожанському напрямку противник силами 1-ї танкової армії ЗС РФ (до 12 БТГр), 20-ї загальновійськової армії ЗС РФ (до 8 БТГр), 6-ї загальновійськової армії (до 2 БТГр) Західного військового округу, 14-го армійського корпусу ЗС РФ (до 2 БТГр) основні зусилля зосереджує на напрямках Канів, Новомосковськ. Зупинений та намагається відновити наступ на Сєверодонецьк силами 144-ї мотострілецької дивізії 20-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Здійснює перегрупування та підготовку до штурму міста Суми.

При спробі оволодіти н.п. Ізюм противник зазнав втрат та відійшов. Окупанти вдалися до терору у місті, обстрілюючи цивільні помешкання та інфраструктуру.

На Донецькому напрямку противник силами до 7 БТГр 1, 2 АК та 150-ї мотострілецької дивізії 8-ї загальновійськової армії продовжує наступальні дії у напрямках на Дніпро та Запоріжжя з метою виходу на адміністративні кордони Донецької області.

Для ведення наступальних дій у напрямку на Сєвєродонецьк здійснюється переміщення БТГр 150-ї мотострілецької дивізії. Спроби прорвати оборону на Волноваському напрямку. Намагається прорвати оборону Маріуполя, але успіху немає.

На Таврійському напрямку противник силами окремих підрозділів 49-ї загальновійськової армії ЗС РФ, 22-го армійського корпусу, 20-ї мотострілецької дивізії 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ та Повітряно-десантних військ основні зусилля зосереджує у напрямках: на Миколаїв - до 2 БТГр берегових військ ЧФ; на Вознесенськ - до 3 БТГр зі складу 49 загальновійськової армії ЗС РФ; на Запоріжжя - до 4 БТГр 42-ї мотострілецької дивізії та 136-ї окремої мотострілецької бригади 58-ї загальновійськової армії ЗС РФ; Мелітополь, Маріуполь - до 3 БТГр зі складу 19-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії. Здійснює перегрупування військ для проведення наступальних дій.

В Південнобузькому операційному районі противник зупинений на підступах до Миколаєва, проводить перегрупування військ для відновлення наступу.

В цілому морально-психологічний стан противника низький. Він деморалізований через великі втрати в живій сил та військовій техніці, на окремих напрямках вдається до дезертирства.

Під час боїв поблизу Харькова ліквідовано начальника штабу – першого заступника командувача 41-ї загальновійськової армії генерал-майора Віталія Герасимова, також вбито та поранено декілька старших офіцерів штабу армії.

Нагадаємо, загальні бойові втрати противника з 24.02 по 07.03 станом на ранок орієнтовно склали:

особового складу ‒ понад 11 000 осіб,
танків ‒ 290 од,
бойових броньованих машин ‒ 999 од,
артилерійських систем – 117 од,
РСЗВ ‒ 50 од,
засоби ППО ‒ 23 од,
літаків – 46 од,
гелікоптерів – 68 од,
автомобільної техніки ‒ 454 од,
кораблі ‒ 3 од,
цистерн з ПММ ‒ 60,
БПЛА оперативно-тактичного рівня ‒ 7.

Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.

Перемога буде за нами! Слава Україні!

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300