28.02.2022 | Власти

Одещина посилено готується до оборони, – обласна військова адміністрація

Завершилось чергове засідання оперативного штабу Одеської обласної військової адміністрації, яке провів Сергій Гриневецький, повідомляє прес-служба.

Фото Олени Балаби

Фото Олени Балаби

П’яту добу на території Україні триває війна з Російською Федерацією. Інформуємо вас щодо ситуації в Одесі та Одеській області щодо російського вторгнення.

Прикордонники разом зі Збройними силами України та іншими силами безпеки і оборони, правоохоронними органами продовжують боронити Україну. Саме тому ніч з 27 на 28 лютого в Одесі та Одеській області пройшла тихо, але Одещина й надалі посилено готується до оборони.

На підприємствах міста виготовляють протитанкові їжаки, щоб обороняти Одесу. Саме ними будуть заблоковані для танків та бронетехніки під‘їзди та шляхи до міста.

За повідомленням командування 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу, «Одеса та вся Одеська область нашпигована диверсійними елементами, які або допомагають окупантам або працюють на них. Вони передають данні про пересування та розміщення військових, наносять мітки, подають світлові сигнали, запускають дрони в недозволених місцях та ведуть фотографування місцевості і передають всю інформацію ворогу».

«Висловлюю вдячність всім нашим громадянам, які утримуються від паніки, виявляють мітки диверсантів та повідомляють про них правоохоронні органи», - додав Сергій Гриневецький.

Спільними силами військовослужбовців, прикордонників, Національної гвардії щодня виявляються та затримуються диверсанти ворога.
«Якщо ви бачите підозрілі скупчення людей, чи пересування по містах та селищах людей які нещодавно з'явились у вас, просимо Вас оперативно повідомити у найближче відділення поліції чи на блокпост де стоять військові або нацгвардійці», - рекомендує начальник Одеської обласної військової адміністрації.

Окрім цього, військові продовжували фіксувати прольоти дронів поблизу Одеси і вздовж кордонів Одеської області, особливо в різних районах узбережжя Чорного моря. Саме тому вчора Сергій Гриневецький підписав розпорядження про заборонену в Одесі та Одеській області використання повітряного простору для малих та безпілотних повітряних суден.

«Спільно з керівництвом Оперативного командування «Південь» та правоохоронними органами регіону ми відпрацьовуємо координацію дій зі штабами територіальної оборони. У нас є чіткий план дій у критичній ситуації, відпрацьовані дії всіх служб та структурних підрозділів. Одеса сьогодні готова до прийняття поранених, у разі висадки десанту і бойових дій. Медики з поставленнями завданнями впораються, але керівництво обласної військової адміністрації робить все для того, щоб ліжка в лікарнях залишились вільними», - сказав Сергій Гриневецький.

В повідомленні також сказано: «Розуміємо - ситуація нервова. Але сьогодні і в Одесі, в містах області залишається ймовірність увімкнення сирен повітряної тривоги. Просимо тих, хто ще не підготував першочергово необхідні речі та документи, зробити це. А також налагодити комунікацію з рідними; узгодити до якого сховища йти. Досвід сусідніх регіонів, в яких ведуться обстріли, доводить важливість такого алгоритму дій».

Окрім того, Сергій Гриневецьким у зверненні до мешканців міста і області запевнив, що «Одеса домовлятися не буде». Чутки про те, що керівники Одеси і регіону втекли, він назвав фейками, провокаціями і частиною інформаційної війни.

«Мету зрозуміло: відвернути нас від реальної оборони і змусити шукати зраду всередині. Хочу запевнити вас: тут з окупантами ніхто і ні про що домовлятися не буде. Тут на ворога чекає та ж сама дорога, що й у Києві, Харкові, Миколаєві та Херсоні – в пекло!

Не панікуйте, дотримуйтесь комендантської години, підтримуйте один одного. З нами правда і Бог, перемога буде за нами, все буде Україна!», - запевнив начальник Одеської обласної військової адміністрації.

Фото Олени БАЛАБИ.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300