23.02.2022 | Власти

РНБО України ухвалила рішення про запровадження надзвичайного стану

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про запровадження надзвичайного стану на всій території держави, за виключенням Донецької та Луганської областей.

Рішення було ухвалене на сьогоднішньому засіданні РНБО, яке провів президент Володимир Зеленський. Про це повідомив на брифінгу секретар РНБО України Олексій Данілов, нагадавши, що рішення про запровадження надзвичайного стану має затвердити Верховна Рада України (парламент розпочне розгляд питання сьогодні о 17:00).

О. Данілов уточнив, що у Донецькій та Луганській областях відповідно до наказу з квітня 2018 року триває операція Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Він також повідомим, що в регіонах запрацюють обласні комісії, до складу яких входитимуть представники органів державної та місцевої влади, і, залежно від ситуації, вони ухвалюватимуть рішення про необхідні заходи безпеки, передбачені режимом надзвичайного стану.

«Що це може бути? Це буде посилення охорони громадського порядку та об’єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства. Це може бути обмеження й певний рух транспорту, може бути додатковий огляд транспорту, перевірка тих чи інших документів у фізичних осіб. Тобто це превентивні питання, щоб у країні зберігався спокій, працювала економіка», – розповів секретар РНБО, додавши, що головне завдання, яке ставить перед собою Російська Федерація, – досягти мети через внутрішню дестабілізацію.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо можливості запровадження воєнного стану, О. Данілов зазначив: «Ми чітко усвідомлюємо всі процеси, які відбуваються в РФ і Білорусі, і у разі вторгнення РФ до України одразу буде введено воєнний стан».

Секретар РНБО також заявив, що у разі атаки на Київ або на будь-яке інше місто «відсіч буде дана миттєво». «Ми усвідомлюємо ризики, які йдуть від Російської Федерації. Наше військо готово до відсічі, – підкреслив він. – Не має значення, яке саме місто може піддатися нападу з боку РФ. Ми до цього готові та робимо все, щоб цього не сталося».

О. Данілов додав, що засідання РНБО залишається відкритим, всі керівники органів державної влади працюють на робочих місцях і готові за необхідності зібратися у будь-який момент.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ОДУВС
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки