28.10.2020 | Культура
NEXT без кордонів: зустрічі з режисерами з Ізраїлю та Ірану
В рамках VII Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT сьогодні відбулися творчі зустрічі справжніх шанувальників кіно – дітей з дитячого журі кінофоруму й професійних кінематографістів.
Цьогоріч через пандемію коронавірусу COVID-19
Це режисерка ізраїльської стрічки
«Віддай!» присвячено актуальній на сьогодні темі буллінгу (цькування), жертвами якого часто стають підлітки. Судді запитали режисерку про історію створення фільму, цікавились особливостями роботи з дітьми-акторами, тим, як проходив кастинг, радились з Рукамою Ехренхальт щодо написання власних історій та зйомок у кіно. Вона розповіла, що в роботі скористалась і власним життєвим досвідом: колись, переїхавши з Нью-Йорка до Ізраїлю, на собі відчула, що то є буллінг. Зазначила, що працювати з юними артистами, які навчаються в класі кінодрами їй було складно, однак надзвичайно цікаво – через їхню природність, безпосередність емоцій та реакцій, побачити, «витягти» й зберегти котрі на плівці – завдання режисера.
А от героям стрічки «Нижче нуля» нікого грати фактично не довелося, вони просто були самі собою. Фільм Кьюмарса Саршара – по суті документальний, це історія про те, як вчитель намагається побудувати школу для дітей загубленого в горах іранського села. За словами режисера, він ставив перед собою завдання не лише показати проблему, а й спробувати залучити людей до її вирішення. І це йому справді вдалося: знайшовся меценат, який після перегляду фільму зголосився допомогти, тож школа в тій віддаленій місцині тепер є.
Цікаво, що юні учасники фестивалю, високо оцінивши цю роботу, не лише зацікавились екзотикою незнаної країни, але й перейнялися турботами своїх далеких ровесників. А окрім того, дещо змінили й власні погляди. Українські діти, для яких школа – це данність (і не завжди приємна), раптом задумались над тим, що можна, виявляється, бути позбавленим таких звичних для них речей і мріяти просто про можливість здобути елементарну освіту.
– Ми раді, що спілкування з нашими сьогоднішніми героями вийшло справді живим і цікавим, – каже продюсерка фестивалю NEXT Ольга Щербакова. – Наше завдання – дати дітям можливість поспілкуватися з людьми, які вже оволоділи механізмом успіху в тій чи іншій кінопрофесії. Це дає можливість всебічного розвитку дитини, формування професійної спрямованості, розуміння власної автентичності та естетики сприйняття дійсності. А ще – таке спілкування з професіоналами з різних країн, авторами різних історій, представниками різних культур та релігій показує, що головне – справді ціннісне і важливе – залишається спільним, попри всі кордони і пандемії…
Рукама Ехренхальт і Кьюмарс Саршар отримали від Ольги Щербакової запрошення відвідати Україну – коли це стане можливим. І не виключено, що обидва поповнять склад журі вже наступного фестивалю. А своїм слухачам, які сьогодні роблять перші аматорські кроки і мріють про професійний кінематограф, вони порадили дивитися кіно, думати над побаченим, аналізувати, вчитися – наразі в кіношколах, далі – здобувати професійну освіту. Це велика робота і складна, зазначили режисери. Однак, якщо людина справді любить кіно й хоче йти цим шляхом, вона все подолає, впевнені учасники сьогоднішньої зустрічі – діти й дорослі Міжнародного кінофестивалю NEXT.
28.10.2020 | Правоохранительные органы
В Одесской области полицейские спасли собаку, упавшую в люк с водой (видео)