19.03.2015 | Вооруженные силы

26-річний командир взводу став повним кавалером ордена «За мужність»

Командир взводу 79-ої аеромобільної бригади (місце постійної дислокації – місто Миколаєв) 26-річний молодший лейтенант Павло Чайка став повним кавалером ордена «За мужність» — третім за всю історію України.

Про це повідомляє Міністерство оборони на своєму офіційному порталі.

Відзначається, що Павло був одним із перших поранених десантників під Червоним Лиманом, та від реабілітації відмовився. Він не просто вийшов із оточення під Мар’їнкою, а й витягнув звідти «віджатий» у сепаратистів КамАЗ. Хлопець пережив дві складних ротації у Донецькому аеропорту, воював під Дебальцевим.

Молодший лейтенант Павло Чайка зізнається, що воювати йшов зовсім не заради нагород, але таке відзначення стало вкрай приємним:

— Першим мені зателефонував Юрій Бірюков, радник Президента. Сказав, що вітає мене з нагородою. Я запитав: «Якою нагородою? У мене вже є орден „За мужність“ ІІІ і ІІ ступеня». Він відповів: «Ні, ти у нас тепер — повний кавалер ордена «За мужність». Потім почали усі інші телефонувати, вітати. Чесно кажучи, зовсім не очікував. Родичі й знайомі телефонували і казали: «Ого!». Також почали активно додаватись у друзі в соцмережах, мені пишуть багато волонтерів, просто українців, людей з інших країн. Пишуть приємні слова, дякують за службу.

Фото МОУ.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки

РђРЅРѕРЅСЃРё

Загружается...