Відкриття мовно-літературної вітальні «Дивослово»

Читальний зал ОННБ, вул. Акад. Філатова, 1
Детальна інформація за телефоном 765-49-55

Українська мова, яка є материнською для переважної більшості громадян нашої держави, а зрозумілою фактично для всіх її мешканців, виконує важливу роль не лише засобу міжнаціонального спілкування, глибинної інтеграції в український соціум. Сьогодні українська мова – це мова нашої незалежності, нашої свободи, мова спротиву агресії РФ, мова єднання й Перемоги.

Мовно-літературна вітальня «Дивослово» — проєкт, що покликаний підвищити рівень знання державної мови.

Зустрічі, які за планом відбуватимуться щосереди, вестиме член НСЖУ Тетяна Ананченко. Спираючись на власну багаторічну практику викладання української мови, вона допоможе слухачам подолати мовний бар’єр, уникнути найтиповіших мовленнєвих помилок, зануритись у світ поетики українського слова та усвідомити значення української мови й літератури у світовій культурі.

— Так вже повелося, що красу української мови в нас звикли вимірювати її «правильністю», але окрім правильності, є чимало не менш властивих характеристик мови: це і її розмаїтість, виразність, лексичне і граматичне багатство... До слова, в українській мові є багато таких слів, які, на жаль, не широко застосовуються в повсякденні, а вони додають колориту мовленню, допомагають збагатити скарбничку синонімії і фразеології тощо. І все це мовленнєве багатство ми спостерігаємо, перш за все, в художньому слові, — вважає пані Тетяна.

Ідея проведення мовно-літературних зустрічей у бібліотеці — невипадкова, адже саме тут охочі опанувати українську мову, окрім дружнього, невимушеного спілкування рідною українською мовою матимуть змогу познайомитися з різноманітними підручниками, посібниками, художніми творами різних жанрів та стилів, ґрунтовними академічними і прикладними граматиками, різнотипними словниками, які будуть представлені на постійно діючій книжковій виставці «Цікаве мовознавство».

У відкритті проєкту «Дивослово» візьмуть участь літератори, письменники, журналісти, бібліотекарі.
Все анонсы