Виставка «Час портрету»

Вул. Пушкінська, 9, Одеський музей західного і східного мистецтва

«Час портрету» — виставка творів західноєвропейських художників XVI–XX ст. з фондів Одеського музею західного і східного мистецтва.

Це перша виставка портретів з фондів музею. Вона включає 38 картин, виконаних в техніках олійного живопису, акварелі та пастелі майстрами різних художніх шкіл Європи. 20 картин демонструються вперше. Портрет, напевно, найстаріший жанр мистецтва. З'явившись в стародавньому світі, він пройшов через тисячоліття та існує до сьогодні, виконуючи ті ж функції, серед яких головною є створення образу реальної людини. Однак на кожному етапі свого існування портрет являє собою, перш за все, соціальний конструкт, який передає уявлення своєї епохи про людину, її статус та натуру.

Перлиною виставки є "Чоловічий портрет" пензля видатного італійського художника епохи Відродження Якопо Робусти, більше відомого як Тінторетто (1519–1594). Привертають увагу твори таких відомих майстрів, як Хрістіан Дітріх (Німеччина, XVIII cт.), Антоніо Манчіні (Італія, XIX ст.), Владіслав Бакалович (Польща, XIX ст.), Петер Суле (Угорщина, XIX ст.), Антоніо де ла Гандара (Іспанія/Франція, XX ст.), Енріко Арчіоні (Італія, XX ст.), Савва Стойков (Сербія, XX ст.). Особливий інтерес представляють два твори XIX ст. - «Портрет єпископа Вікентія Липського» (1860 р.) пензля польського художника Ромуальда Хойнацького і «Жіночий портрет» (1857 р.) італійця Рінальдо Болдріні. Творчі біографії цих митців пов’язані з Одесою – вони жили і працювали в нашому місті в XIX ст. і, що дуже важливо, були серед засновників Одеського товариства красних мистецтв у 1865 р. та брали участь в його перших виставках.

В експозиції можна познайомитися із портретами історичних особистостей, які високо цінувалися сучасниками — французької письменниці мадам де Севіньє, відомого діяча німецького Просвітництва Евальда фон Херцберга, хороброго воїна із старовинного ліфляндського роду Євстахія Пальменбаха, італійського художника-імпресіоніста Джованні Гуарлотті.

Різновидом портретного жанру є груповий портрет, в якому зображені люди, об'єднані за певною ознакою: сім'я, колеги по роботі або захопленню. На виставці три таких портрета — «Моряки в таверні» голландського живописця Карела ван дер Занде, «Квартет» австрійського майстра Карла Остерзетцера і «Сім'я італійських бріганті» невідомого художника XIX століття.

На особливу увагу заслуговують портрети XX століття, створені італійською художницею Марією Дзаноне і Антоніо Саріо, талановитим пастелістом, який навчався в Одеській художній школі, але багато років прожив у Мексиці. Ці майстри створили велику галерею портретів своїх сучасників, простих людей, яких вони відобразили з великою симпатією і повагою.




Все анонсы