«Зніми кіно в польоті»: майстер-клас від оператора дрону В’ячеслава Грубого


Сучасний світ – світ модернових технологій. Новації народжуються, стрімко вриваються у різні сфери життя, щоб досить швидко стати чимось вже звичним. Не виняток, звісно, і кінематограф, телебачення, зйомки реклами чи різноманітного відеоконтенту для численних платформ – тобто, те, чим цікавляться і чому вчаться учасники VIII Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT, конкурсного форуму ігрового, документального й анімаційного кіно для дітей та підлітків.

Тож не випадково без перебільшення захопливим став майстер-клас «Особливості аерозйомки. Квадракоптери: зніми кіно в польоті», який в рамках кіноосвітньої частини фестивалю провів досвідчений фахівець, оператор дрону В'ячеслав Грубий.

Він зазначив, що загалом сфера застосування безпілотних літальних апаратів дуже широка (коптери слугують військовим, органам правопорядку, пожежним, екологічним службам). Водночас все більш популярними стають зйомки з повітря, можливість побачити і показати світ таким, яким він є з висоти пташиного льоту. Застосовують при цьому квадрокоптери – малогабаритні апарати, здатні виконувати вертикальний зліт і посадку, горизонтальний політ, а також стабільно зависати в повітрі.

Фахівець наголосив, що правила їх використання не обмежуються лише технічними чинниками і вимогами безпеки. Так, є суворі норми, яких оператор має дотримуватись в прикордонних зонах, заборонено запускати дрони над велелюдними зібраннями чи біля стратегічних об’єктів (на кшталт аеропорту).

В'ячеслав Грубий розповів про те, як управляти розумним апаратом, які моделі квадрокоптерів на сьогодні існують в світі, і якими користується він сам. Жваво обговорив із справді обізнаною аудиторією переваги різних дронів. Показав власне відео, відзняте і в екзотичних куточках світу, і над Одесою, і над штормовим морем. У його доробку – зйомки сумнозвісного танкера «Делфі», що в бурю потрапив у трощу й напівзатопленим застряг на мілині в акваторії пляжу «Дельфін». Ця робота була дуже ризикована, зізнається В'ячеслав, однак надзвичайно цікава, і відмовити в ній собі самому він просто не зміг…

А після теоретичної частини майстер-класу відбулась і наочна демонстрація, що справді потішила організаторів і учасників. Дрони не дуже люблять негоду, їх не можна запускати за сильного вітру, тож за похмуро-дощової, геть не схожої на літню днини були сумніви – чи все вийде. Однак, склалося якнайкраще: квадрокоптер слухняно злетів у сіре небо, зник у височині і повернувся – до свого оператора і учасників VIII Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT.

Фото Євгена ВОЛОКІНА.

Реклама альбомов 300