Всесвітній день єврейських знань


Минулої неділі в Одесі пройшов Всесвітній день єврейських знань. Цього дня сотні громад з усього світу об'єдналися за один день міжконтинентального єврейського навчання, координатором якого є Лімуд, Північна Америка. Всесвітній день єврейського навчання, що проводиться щорічно з 2010 року, натхненний баченням рабина Адіна Штейнзальця.

В Одесі день розпочався на знак солідарності з Ізраїлем та визнання війни співом гімн Ізраїлю Хатіква. Багато громадських єврейських організацій, у тому числі Гілель Одеса, Хесед Шаарей Ціон, «Бейт Гранд», JCC, «Migdal» Єврейський музей Одеси та Одеський центр дослідження Голокосту, зібралися разом, щоб дізнатися про різні аспекти єврейських цінностей, історії, культури та традицій.

У складі спикерів в День Єврейських Знань також взяв участь Голова правління ГО «Одеський центр дослідження Голокосту» Павло Козленко. Він відвідав базу «Гілель» з лекцією «Цінності, які дозволяють нам залишатися людьми навіть у нелюдських умовах». Були розглянуті цінності психіатра та психолога Віктора Франкла, педагога та лікаря Януша Корчака, мислителя та філософа рабина Хальберштама, психолога Едіт Єви Елефант, священика Максиміліан Кольбе. Всі ці люди, перебуваючи в концтаборах, зуміли зберегти найвищі людські цінності.

«Першими ламалися ті, хто вірив, що скоро все закінчиться. Після них ті, хто не вірив у те, що це колись закінчиться. Вижили ті, хто фокусувався на своїх діях, без очікування, що може чи не може статися. Коли ми живемо в очікуванні, що все закінчиться: ми нібито хапаємося за попередню реальність — і тоді психологічно важко виживати в цій реальності. А виживають ті, хто мешкає тут і зараз», — писав Віктор Франкл.

На жаль, актуально сьогодні...

Фото: Гілель-Одеса.

Реклама альбомов 300