Учасники кінофестивалю NEXT поспілкувались із режисером «Сторожової застави»


Чудова нагода не лише побачити одну з найцікавіших сучасних українських кінострічок, а й поспілкуватись із режисером, котрий її створив, випала учасникам V Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT.

Йдеться про перший вітчизняний фільм-фентезі «Сторожова застава», знятий за книгою одесита Володимира Рутківського, лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченко, визнаного одним з найкращих дитячих письменників світу.

Стрічка, головний герой якої через магічний портал з нашого часу потрапляє на тисячу років назад – в епоху легенд, пригод і випробувань – сподобалась юним глядачам і викликала силу запитань. Їх учасники фестивалю могли поставити безпосередньо Юрію Ковальову, режисеру «Сторожової застави».

Публіку цікавило, як шукали акторів і підбирали костюми для фільму, як знімали бої та бійки, як працювали з каскадерами. Про це та багато про що інше запитували й під час зустрічі, і на майстер-класі від режисера. Тут розмова йшла вже на іншому, більш професійному рівні, оскільки участь у ній брали учні кіно- і театральних шкіл, що вже мають уявлення про акторську та режисерську роботу.

Юрій Ковальов розповів, що в професію увійшов «навпаки»: спочатку працював на одеському телебаченні, знімаючи невеликі ролики, а потім, відчувши брак фахових знань, почав навчатися. Сьогодні він – постановник трьох короткометражних стрічок і одного повнометражного фільму. «Сторожова застава» – його дебютна стрічка.

Розповідаючи про свій фільм, Юрій Ковальов на його прикладі повністю показав учасникам майстер-класу, як знімати кіно – розпочинаючи з підбору акторів. Дав слушні поради, як самим проходити такі кастинги. Але попередив: «Актор – то важкий фах. Особливо для хлопців».

«Досвід – головне в будь-якій професії. Працюйте, напрацьовуйте досвід», – порадив дітям режисер. А ще, підкреслив: «Звичайно, я використовую ті знання, які вже накопичено кінематографом. Я весь час вчуся».

Реклама альбомов 300