Цікаві факти про NEXT-6


Поки організатори міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT потрохи готують наступний кінофест — він, за планами, має пройти у вересні 2020 року близько Дня українського кіно — ми зібрали найцікавіше з того, чим запам’яталася цьогорічна подія.

• Загалом було представлено 38 конкурсних робіт. Заявки на участь у секції «Діти — дітям. Аматорське кіно» надіслали юні режисери із Харкова, Маріуполя, Кропивницького, Одеси, Львова, Полтави, Хмельницького, Запоріжжя.

• Фільмом-відкриттям стала ігрова короткометражка режисера Микити Буданцова «Непроста роль». Стрічку було знято торік в Одесі на замовлення кінофестивалю NEXT.

• Серед фільмів, показаних глядачам із освітньою метою, — «RED DOG: TRUE BLUE». Це — створена австралійськими кінематографістами на основі реальних подій стрічка про історію дружби хлопчика й собаки. Фільм показали мовою оригіналу.

• Під час роботи фестивалю фахівці провели для дітей 7 майстер-класів.

• Вперше за історію дитячого кінофестивалю NEXT фільм-переможець (крім почесного диплому та пам’ятних подарунків) отримав грошову винагороду — 5 тисяч гривень. Гран-прі фестивалю дитяче журі віддало стрічці під назвою «Я подарую тобі море», знятій під час експедиції в Маріуполь творчою кіногрупою громадського проекту «Жовтий автобус».

• Також уперше на фестивалі нагородили спеціальним призом за найкраще акторське перевтілення. Нагороду здобув Лео Йилдиз з міста Суми (фільм «Ігри зі страхом»). До речі, номінацію «Найстрашніше кіно», в якій рішенням обох складів журі, дитячого та дорослого, переміг фільм «Ігри зі страхом», також на шостому фестивалі NEXT запровадили вперше.

06.11.2019.

Реклама альбомов 300