Вікна-Одеса

Секрети акторського фаху: учасники кінофестивалю NEXT зустрілися з актором Олегом Карпенком


На V Міжнародному дитячому кінофестивалі NEXT відбувся майстер-клас актора і режисера Олега Карпенка.

Він народився в Одесі 1971 року. Закінчив Народну студію кіноактора при Одеській кіностудії (курс Євгена Галинського).

Знявся в біля 30 проектів – це короткий метр і серіали, повнометражні фільми, реклама й соціальні ролики. Серед них такі відомі стрічки й серіали як «Пес-3», «Повернення Мухтара-9», «Світло і тінь маяка», «Курортна поліція», «Перстень з рубіном», а також – «Перевізник-3» (Франція) і «Мандрівка Чарлі» (США). Лише цього року актор відпрацював у двох зарубіжних проектах – фільмах «Герой і боягузи» (Німеччина) і «Захар Беркут» (копродукція Україна – США).

Як режисер він зняв дві короткометражки та соціальний ролик «Дякую».

Дітям, що відпочивають зараз у «Молодій гвардії», а також учасникам фестивалю, які задля NEXT приїхали з Полтави та Кропивницького, Олег Карпенко розповів про кіношні професії, зокрема – про акторський фах – не прикрашаючи його, але й без зайвої драматизації.

«Професія актора – це, передусім, важка праця. До того ж це велике психологічне навантаження, коли не йде роль, не можеш порозумітися з режисером чи партнерами. Актори – дуже вразливі люди. Але коли все виходить, коли вдається створити цікавий персонаж – це справжнє свято», – розповів він.

Поділився і власним досвідом входження до професії, згадавши, що актором мріяв стати років з восьми. Дітям порадив отримувати якомога більше навичок – опановувати мови, оскільки західні кінопродюсери почали звертати увагу на наших акторів, займатися спортом, танцями, вокалом. А також – пояснив, чим відрізняється акторський фах у театрі та в кіно.

«Моє кредо: найперше – це любов до професії. Це «паротяг». Все інше – слава, гроші – йде причепом», – вважає Олег Карпенко.

Юні учасники зустрічі буквально закидали актора питаннями, причому у більшості – вельми професійними. А одна з учасниць виявилась колегою Олега – 10-річна Надя Дерполюк з Кропивницького знялася у серіалі «Східні солодощі».

Реклама альбомов 300