Вікна-Одеса

В Балті відбувся прем`єрний показ документальної стрічки «Білий янгол — кінець Мар`їнки»


Про війну — реалістично, про біль і трагедію українського народу — без прикрас. Про це треба знати, відчувати емоції людей і захоплюватися силою духу «білих янголів», які ціною власного життя рятують українців з прифронтових населених пунктів та допомагають їм. Фільм розповідає про роботу поліцейського підрозділу «Білий янгол» в Мар’їнці, евакуацію місцевих жителів. Майже всі кадри зняті головними героями стрічки протягом перших півроку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

Фільмопоказ в Балті відбувся за сприяння Благодійного фонду «Пам’ять. Гідність. Свобода» (голова — Вероника Комаха) та особисто заслуженого працівника культури України, громадського діяча, голови правління ГО «Одеський центр дослідження Голокосту» Павла Козленко.

Герої документальної стрічки, інспектори Національної поліції України Покровського райвідділу Донецької області Рустам Лукомський та Володимир Раєвич зустрілися з Балтським міським головою Сергієм Мазуром. «Виїзжав на «нуль», знаю, як там гаряче, — ділиться думками очільник Балтської громади. — Тому й проводимо велику роботу щодо підтримки наших хлопців, спрямовуємо їм на допомогу автівки, технічні засоби, спорядження та оснащення. Дбаємо і про підрозділи нацполіції і рятувальників».

Рустам і Володимир розповіли про діяльність «білих янголів», говорять просто, не вважають її чимось героїчним — є люди, яким потрібна їхня допомога, ось вони і їдуть туди, де гаряче.

«Нашій молоді, нашим людям потрібні такі фільми, — вважає Павло Козленко. — Ціна спокою в тилу — чиєсь життя на фронті. Ті, хто живе у відносному спокої, мають пам'ятати про людей, які втратили все. І що саме зараз, у цю хвилину, хтось із «білих янголів» закриває собою дитину чи стару людину».

Теплим і щирим було спілкування Рустама і Володимира з молоддю після показу фільму. Дівчата і хлопці дякували поліціянтам, запитували про бойові будні, фотографувалися. Відчувалося, що стрічка вразила старшокласників до глибини душі. Так, діти-волонтери «Бавовнята» готові до ще більш активної роботи на підтримку військових та рятувальників.

І жодного сумніву, що Україна подолає ворога у цій кривавій війні, бо саме люди, з серцями янголів і вірою у власні сили, допомагаючи один одному, наближають перемогу на фронті і в тилу.

Ганна РИБИЦЬКА.
Фото автора.

17.04.2024.


Більше про Одеський центр дослідження Голокосту дивіться тут.

Реклама альбомов 300