Положение о V Международном детском кинофестивале NEXT


Державне агентство України з питань кіно
ПрАТ «Одеська кіностудія»
ПЦ «NEXT Filmp rodaction»

Положення про організацію та проведення Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT.

ПрАТ «Одеська кіностудія», Продюсерський центр «NEXT FILM PRODACTION», Дирекція УДЦ «Молода Гвардія» з метою організації та проведення Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT (далі — Фестиваль) домовились про наступне.

ЧАС ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ

Проводиться щорічно у вересні у м. Одеса із відзначенням переможців.
Дата проведення V Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT — 12–13 вересня 2018 р.
Місце проведення: кінопокази, майстер-класи та творчі зустрічі у кінозалах та аудиторіях Одеської кіностудії та УДЦ «Молода Гвардія».

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ФЕСТИВАЛЮ

МЕТА:

Популяризація розвитку вітчизняного ігрового, документального та анімаційного кіно для дітей та молоді, пропагування та збереження кращих зразків  світової та української класики, національних традицій та сучасної кінопродукції.

Виявлення кращого національного кінопродукту для дітей та юнацтва, виробленого фізичними або юридичними особами України.

Ознайомлення з кращими зразками продукції іноземного виробництва, адаптованого до українського ефіру, поширення досвіду із виробництва цієї продукції та обмін нею, співпраця та взаємодія фахівців у галузі дитячого кіно.

ЗАВДАННЯ ФЕСТИВАЛЮ:

— проведення конкурсу кіноробіт відповідно до тематики Фестивалю;
— заохочення творчих дітей та молоді до пошуку нових композиційних та сюжетних рішень;
— розповсюдження конкурсних робіт та обмін ними між учасниками Фестивалю в різних містах України;
— проведення майстер-класів і творчих зустрічей організаторів та членів журі з дитячою аудиторією, ознайомлення дітей з роботами професійних кінематографістів;
— сприяння втіленню нових ідей, розвитку інноваційних форм та технічних засобів;
— залучення фінансових та інформаційних спонсорів країн-учасниць Фестивалю з метою постійної популяризації кіномистецтва для дітей та юнацтва;
— створення і поповнення відеоархіву, фонотеки та інформаційного банку Фестивалю.

ОРГКОМІТЕТ ФЕСТИВАЛЮ

Відповідальним за організацію та проведення фестивалю є Оргкомітет. (Список членів оргкомітету — Додаток № 1).

ЖУРІ ФЕСТИВАЛЮ

Журі Фестивалю формується Оргкомітетом. Журі оцінює конкурсні роботи і надає свої пропозиції щодо участі у Фестивалі. Рішення журі є остаточним.
Журі бере участь в урочистій церемонії нагородження переможців Фестивалю. Рішення журі про визначення у номінаціях приймається більшістю голосів та оформлюється протоколом, підписаним усіма членами журі.
Під час Фестивалю також працює дитячий склад Журі.

УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ

До участі запрошуються творчі групи або окремі автори, продакшн -студії, громадські організації, національно-культурні товариства, фонди, продюсери (далі - Учасник), які представляють аматорське кіно для дітей та молоді.

УМОВИ УЧАСТІ У ФЕСТИВАЛІ

До участі у секції «Аматорське кіно. Діти — для дітей» допускаються роботи, які відповідають концепції Фестивалю, та створені впродовж року за наступними номінаціями:
— ігрове кіно чи телефільм для дітей та юнацтва, хронометраж — до 30хв.;
— анімаційний фільм, хронометраж — до 15 хв.;
— соціальний ролик, хронометраж — до 3 хв.;

Концепція Фестивалю — привернути увагу до пропаганди гуманних тем, які формують моральні та культурні цінності, активну громадську позицію та патріотизм молоді, виховання естетичного смаку, культури відносин між людьми, збереження кращих духовних надбань.
Заявка на участь у Фестивалі оформлюється письмово, документи надсилаються до оргкомітету разом з конкурсним кіноматеріалом (в електронному вигляді) до 1 вересня 2018 року: nextfilm@ukr.net

Усі матеріали приймаються на відеоносіях високої якості формату DVD, або розміщуються на безкоштовних файлообмінниках ОБОВ’ЯЗКОВО у форматі MOV (якщо є у DCP приймаються також).
Оргкомітет та професійне журі Фестивалю визначають роботи, які відповідають головній темі Фестивалю — «Розважаючи розвивати», а також запрошують до участі в очному турі конкурсу. Всі запрошені учасники обов’язково беруть участь у творчих майстер-класах, презентаціях, переглядах вітчизняних та зарубіжних кінофільмів.

Критерії оцінювання:

— Актуальність піднятої теми та відповідність Концепції Фестивалю;
— Креативність композиційного вирішення;
— Виконавча майстерність (режисерська робота, операторська майстерність, звук, акторська майстерність, індивідуальність);
— Ступінь емоційного впливу при розкритті теми роботи;
— Творчий підхід до використання технічних засобів;
— Загальне художнє враження.

НАГОРОДЖЕННЯ

Переможці нагороджуються дипломами, призами та подарунками від організаторів та спонсорів.
За рішенням журі будуть присуджені наступні номінації:
— Найкращий фільм на думку дорослого професійного журі.
— Найкращий аматорський фільм за думкою дитячого журі.
Всі учасники отримають дипломи та спеціальні відзнаки.

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Проведення заходів Фестивалю здійснюється за рахунок коштів спеціальних фондів, спонсорів, до яких залучаються об’єднання, організації, підприємства, фірми, тощо.
В Оргкомітет фестивалю вноситься благодійний внесок учасників, які завили свої роботи для участі в конкурсній програмі в залежності від номінацій.
Витрати на перебування делегацій на Фестивалі покладаються на керівників творчих обєднань та учасників Фестивалю.

Реклама альбомов 300