Могилів-Подільський прикордонний загін


Історія загону почалась у двадцятих роках минулого сторіччя.

Наказом по військам ОДПУ від 23 січня 1923 року в Кам’янець-Подільську було сформовано перший Окремий кіннотний дивізіон ОДПУ, який згодом передислокувався у Могилів-Подільський, де зайняв ділянку по охороні кордону по річці Дністер.

Наказом ДПУ УРСР від 14 березня 1924 року дивізіон перейменували у Могилів-Подільський прикордонний загін ДПУ, у складі якого було дві комендатури та двадцять дві застави.

31 травня 1925 року наказом ДПУ УРСР загону було вручено Революційний Червоний Прапор.

25 вересня 1925 року на підставі наказу ДПУ УРСР загін перейменовано у “24-й Могилів-Подільський прикордонний загін ОДПУ”.

Воїнам загону доводилось вести напружену боротьбу з контрабандистами, шпигунами, диверсантами, озброєними бандитами.

У червні 1940 року особовий склад загону вийшов на рубіж річки Прут, штаб загону розташувався в м. Бельці. На новому рубежі прикордонники зустріли німецько-фашистських загарбників. Велику Вітчизняну війну 24 Могилів-Подільський полк, яким командував полковник Капустін С.Є., провів у тяжких боях і 22 березня 1944 року повернувся на колишнє місце дислокації в Могилів-Подільський.

Майже через півсторіччя за наказом Голови Держкомкордону України від 4 травня 1992 року знову був сформований 24 Могилів-Подільський загін прикордонного контролю з містом дислокації в місті Могилів-Подільський у складі управління, 13 застав прикордонного контролю і підрозділів забезпечення, а наприкінці 1993 року у склад загону було введено КПП «Могилів-Подільський».

Загін прийняв під охорону українсько-молдавську ділянку кордону протяжністю 180 км на території Могилів-Подільського, Ямпільського та Піщанського районів Вінницької області.

1998 року Могилів-Подільському загону прикордонного контролю вручено Бойовий прапор і відповідну грамоту. Вручення проводив командуючий військами Південного напряму Прикордонних військ України генерал-лейтенант Бондар В.М.

У 2000 році Могилів-Подільський загін прикордонного контролю було перейменовано у 24-й прикордонний загін.

З урахуванням обставин, що складалися на ділянці, зусилля загону були спрямовано на забезпечення надійної охорони кордону, запобігання можливим озброєним провокаціям та незаконному пересуванню через кордон осіб, транспорту і вантажу. В основу охорони державного кордону було покладено проведення оперативно-розшукових та військових дій, комплексне використання різноманітних сил та засобів, втілення нових способів прикордонного контролю, здійснення своєчасних маневрів силами та засобами.

У листопаді 2002 року на засіданні Колегії Держкомкордону за підсумками оперативно-службової діяльності ПВ України начальнику прикордонного загону полковнику В.П. Гресько було вручено Перехідний прапор Колегії Держкомкордону «Кращій військовій частині Прикордонних військ України».

З моменту проголошення незалежності України начальниками 24 Могилів-Подільського прикордонного загону були:

Травень - жовтень 1992 – підполковник Олександр Олександрович Степанюк;

1992-1995 рр. – підполковник Микола Григорович Колесник;

1995-2003 рр. – підполковник Валерій Петрович Гресько;

2003-2005 рр. – полковник Олег Ігорович Вальків;

2005-2006 рр. – підполковник Олег Ростиславович Кухтей;

2006-2007 рр. – підполковник Владислав Станіславович Васильківський;

2007-2008 рр. – підполковник Олександр Володимирович Шамутило;

2008-2009 рр. – підполковник Руслан Іванович Белей.

З 30 жовтня 2009 року загоном командує підполковник Валерій Павлович Вавринюк.

Реклама альбомов 300