Одеському клінічному госпіталю Державної прикордонної служби України – 65 років


31 серпня 2009 року виповнилось 65 років Одеському клінічному госпіталю Державної прикордонної служби України

Одеський клінічний госпіталь був створений 31 серпня 1944 року в м. Кишинів і називався Окружний госпіталь Молдавського прикордонного округу. У червні 1945 року він був переведений в м. Ліпкани, а в вересні 1946 року до м. Одеси.

З 1946 року госпіталь функціонує як спеціалізований гарнізонний госпіталь Південно-Західного, а потім Західного прикордонного округу. Це обумовлено тим, що Одеський науково-дослідний інститут очних хвороб був на той час провідним медичним закладом по лікуванню очних хвороб і наслідків бойових травмувань очей. Спочатку у госпіталі були розгорнуті терапевтичне і хірургічне відділення, а з 1973 року - спеціалізоване відділення.

У 1950 році у госпіталі вперше було проведено операцію ушивання рани серця. Тоді ця операція врятувала життя прикордоннику строкової служби. У той час ще не було анестезіологічної служби, без якої проведення складних операційних втручань, тим більше на серці, було майже неможливим. З часом колектив об’єднався в єдину дієспроможну медичну команду, яка могла надати допомогу на найвищому медичному рівні за усіма лікувальними спеціальностями.

У госпіталі за минулі роки створені уніфіковані стандарти медичної технології лікувально-діагностичного процесу, а також умови, що відповідають сучасному рівню перебування пацієнтів на лікуванні. На сторожі охорони та зміцнення здоров’я особового складу прикордонників стоять близько 150 військовослужбовців та працівників, з яких понад 30 лікарів мають кваліфікацію лікаря вищої категорії.

Лікувально-профілактична робота організована у 10 відділеннях: приймальному, поліклінічному, хірургічному, терапевтичному, неврологічному, стоматологічному, рентгенологічному, фізіотерапевтичному, лабораторному, анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії, а також діагностичних кабінетах.

У листопаді 2000 року госпіталь отримав Ліцензію на медичну практику, а в 2001 році – пройшов акредитацію і отримав Сертифікат на вищу категорію.

Сучасна медична техніка та обладнання госпіталю ставить його на рівень з провідними клініками Південного регіону та України в цілому і дозволяє виконувати найскладніші завдання із запобіганням різним хворобам, використовуючи унікальні технології мало травматичної хірургії та урології, системи безперервного цілодобового контролю за діяльністю серця, застосування високоінформативних діагностичних досліджень та мало дозованих рентгенівських навантажень з цифровою обробкою зображення, поєднуючи традиційні методи офіційної медицини та незаперечні вікові надбання народної медицини.

В Одесі функціонує також і прикордонний санаторій „Аркадія”, розташований на узбережжі Чорного моря, який пропонує гарантований рівень оздоровлення та відпочинку.

Госпіталь обслуговує не лише прикордонників, а й цивільне населення. Велика кількість одеситів довіряє своє здоров’я саме лікарям-прикордонникам і дуже схвально відгукується про якість лікування та обслуговування.

З 1996 року медичний колектив госпіталю очолює полковник медичної служби Юрій Попов. Завдяки його вмілому керівництву, професіоналізму та відданості справі цей колектив являє собою добре злагоджений, високопрофесійний організм з високою чуйністю кожного медпрацівника, готовності надати кваліфіковану медичну допомогу кожному, хто цього потребує.

Прес-служба Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Реклама альбомов 300