Не варто лякати туристів прикордонниками...


Останнім часом в ЗМІ з’являються публікації, в яких автори висловлюють думку щодо нібито упередженого ставлення прикордонників до відпочиваючих на узбережжі Чорного моря. Згідно з цими публікаціями, правоохоронці вимагають у відпочиваючих документи мало не у морі і якщо таких документів не виявиться, людей начебто арештовують на 3 доби або штрафують на 51 гривню за порушення прикордонного режиму.

Дійсно, в межах контрольованих прикордонних районів України існує зона з особливим режимом. До неї входить ділянка місцевості, яка визначена в межах території району, міста, прилеглої до державного кордону або до узбережжя моря, та охороняється Державною прикордонною службою. Люди, що перебувають на цій території, зобов’язані мати із собою документи, які посвідчують особу. Подібні норми існують практично в усіх державах і не є чимось надзвичайним. До того ж Постанова Уряду, яка визначає режим державного кордону, датована ще 1998 роком, тож робити з неї сенсацію сьогодні щонайменше дивно.

З початку нинішнього літа співробітники Південного регіонального управління Держприкордонслужби виявили 1802 особи, що порушили прикордонний режим. У цьому числi – 828 іноземців. Багато з них вчинили такі правопорушення, як браконьєрство, несанкціонований вихід у море, порушення правил перебування в Україні тощо. В інших випадках правоохоронці переважно обмежуються усним попередженням.

Загалом Державна прикордонна служба України постійно вдосконалює процедури контролю як у пунктах пропуску, так і в контрольованих прикордонних районах: механізм пропуску стає менш тривалим та більш зручним. Завжди у курортний сезон в пунктах пропуску збільшується кількість персоналу, виділяються окремі смуги для оформлення організованих туристичних груп тощо. Співробітники Держприкордонслужби сприяють підтриманню правопорядку та безпеки у місцях відпочинку, а коли виникають надзвичайні ситуації на морі, часто саме прикордонники першими приходять на допомогу та рятують людей.

Якщо ж іноземець чи наш співвітчизник вважає, що стосовно нього співробітники Держприкордонслужби вчинили неправомірно, він може звернутися за телефоном довіри Держприкордонслужби: (8044) 527-63-63.

Прес-служба
Південного регіонального управління
Держприкордонслужби Укріїни.

Реклама альбомов 300