Вікна-Одеса

Перший український фентезі за книгою одеського письменника встановив касовий рекорд за тиждень кінопрокату


За тиждень прокату перший український фентезі-фільм «Сторожова застава» режисера Юрія Ковальова зібрав 8,2 мільйони гривень і встановив новий касовий рекорд.

Як повідомляється на офіційній сторінці кінострічки в Facebook, з 12 жовтня, коли фільм почали показувати в кінотеатрах України, його подивилися понад 110 тис. глядачів.

«Вітаю нас усіх з новим рекордом українського кіно в прокаті», написав на своїй Facebook-сторінці Голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Фільм про пригоди сучасного школяра, який через магічний портал потрапляє з нашого часу на тисячу років назад, стає свідком і учасником героїчних подій, було знято за однойменною повістю-легендою українського дитячого письменника, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка і премії ім. Лесі Українки Володимира Рутківського. Окремою книгою «Сторожову заставу» було опубліковано в 2001 році. Володимир Рутківський, якому нещодавно виповнилось 80 років, мешкає і працює в Одесі.

«І хоча в фільмі вийшло не зовсім так, як я писав у книзі, вітаю авторів — справжній фентезі з божевільними сценами й неймовірними спецефектами вони таки поставили. Вважаю стрічку ще однією — добротною — версією «Сторожової застави», — сказав він організаторам міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT.

Нагадаємо: 12 жовтня, в перший день прокату «Сторожової застави», на запрошення організаторів МДКФ NEXT діти з всеукраїнського центру «Молода гвардія» подивились фільм в одному з кінотеатрів мережі «Планета кіно», яку з дитячим кінофестивалем в Одесі пов’язують партнерські стосунки.

В вересні, на ІV міжнародному дитячому кінофестивалі NEXT до складу професійного (дорослого) журі входив каскадер-постановник «Сторожової застави» Павло Авілов. В рамках програми NEXT-school («розвивати розважаючи») разом із головою журі Віктором Андрієнком він розповів дітям про професію каскадера в кіно.

В 2013 р. проект «Сторожової Застави» став одним із переможців 5-го конкурсного відбору Держкіно, отримавши державну фінансову підтримку розміром 18,1 млн грн., що становить 45% від загальної вартості виробництва.

17.10.2017

Реклама альбомов 300