Перший український 3D-мультфільм стартував у прокаті в ОАЕ


Стартував прокат в Об’єднаних Арабських Еміратах першого українського 3D-мультфільму «Микита Кожум’яка». Про це повідомляється на офіційній сторінці в «Фейсбуці» українського художнього повнометражного фільму для дітей і дорослих «Іван Сила» (режисер Віктор Андрієнко).

В Еміратах анімаційна стрічка демонструється з міжнародною назвою The Dragon Spell («Драконячі чари»).

Казка про героїзм, що полягає в силі духу, а не в фізичній, відкривала фестивальну програму ІІІ МДКФ NEXT. На тому ж кінофесті в Одесі в грудні 2016 року творець Кожум’яки — Манук Депоян входив до складу професійного (дорослого) журі. Також на проекті NEXT School режисер працював з дітьми й провів для них майстер-клас з мистецтва анімації.

Раніше, під час роботи над першим вітчизняним 3D-мультфільмом, у тон-ательє Одеської кіностудії голова професійного (дорослого) журі МДКФ NEXT, продюсер, актор, режисер, сценарист Віктор Андрієнко озвучив одного з персонажів мультфільму — кажана Едді.

Як розповів Віктор Андрієнко, минулоріч за перший тиждень прокату в Україні «Микита Кожум’яка» зібрав близько 5 мільйонів гривень.

На думку Віктора Андрієнка, і «Микита Кожум’яка», і «Іван Сила» (стрічка для дітей і дорослих про силача Івана Фірцака, який на піку своєї кар'єри припинив виступати за кордоном і повернувся на Батьківщину — ред.) є цікавими прикладами того, що гарний сценарій — важливо, але ще не все. «Головне як його зробити», вважає він. Взагалі, зазначив Віктор Андрієнко, вітчизняне кіно й дитяче зокрема, «піднімається з колін».

Реклама альбомов 300