V – ювійлейний – Міжнародний дитячий кінофестиваль NEXT відкрито!


12 вересня в Одесі сяяло сонце, погожа днина тішила поверненням справді літнього тепла, а в актовій залі кіноконцертного комплексу уславленої «Молодої гвардії»… падав сніг.

Саме так – сніговим залпом із справжнісінької кіношної сніг-машини організатори відзначили відкриття V – ювілейного – Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT.

«NEXT – це фестиваль для дітей і про дітей. У нас є два журі – професійне, доросле, і ще більш суворе й професійне – дитяче. І я вважаю, що це правильно: саме ви маєте оцінювати дитячі фільми», – заявив на церемонії відкриття, звертаючись до юних учасників, голова професійного журі, відомий актор і режисер Віктор Андрієнко. І додав: «Ви – майбутнє. Нехай це буде фестиваль майбутнього».

До дорослого журі також увійшли продюсер Марія Каель, режисери Юрій Ковальов та Сергій Аксьонов, режисер і сценарист Микита Буданцов, актори Олег Карпенко й Віталій Ажнов.

Дитяче журі очолив 15-річний Артем Ігнатов з Харкова. Також стрічки нинішнього фестивалю оцінюватимуть Вероніка Безкоровайна (Полтава), Анастасія Борщ (Запоріжжя), Мірра Борисенко, Настя Коваленко і Ліза Кошуба (Одеса), Софія Таранець (Кропивницький), Дмитро Пілявський (Сміла, Черкаська область) та Олександра Бондаренко (Стебник, Львівська область), яка представляє дитячий центр «Молода гвардія».

Ініціатор кінофоруму Ольга Щербакова розповіла, що до участі в NEXT надійшло 440 заявок від творців аматорського кіно з усієї України. Відібрали ж з них 18. Вона побажала учасникам фестивалю «творити й іноді витворяти».

Далі шановане товариство привітали вихованці продюсерського центру «Домінік-Джокер» з Одеси; педагоги-організатори «Молодої гвардії» виконали запальний танок. А під завісу церемонії було вперше показано український трейлер веселої різдвяної комедії «Пригоди С. Миколая» (це наш вітчизняний варіант стрічки «Сам вдома»).

А потім на сцені пішов найсправжнісінький сніг…

Реклама альбомов 300