«Акторство – це удача, якої може й не бути»: майстер-клас від Марини Кошкіної


Тендітна молода білявка підкорює заповнену непростою публікою – дітьми й підлітками – залу. Розповідає про свою мрію і про те, що мрії збуваються, але просто і легко це не буває. На сцені – гостя VIII Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT Марина Кошкіна, котру називають однією з найперспективніших українських акторок її покоління.

Дівчинка з невеликого містечка на Луганщині, що марила акторством, закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, зараз грає на уславленій сцені столичного Національного драматичного театру імені І.Я. Франка і – знімається в кіно. У її доробку – роботи в стрічках «Кіборги. Герої не вмирають» (режисер Ахтем Сеїтаблаєв, 2017), «Будинок "Слово"» (режисер Тарас Томенко, 2017), «Захар Беркут» (режисери Ахтем Сеїтаблаєв, Джон Вінн, 2019), «Із зав'язаними очима» (режисер Тарас Дронь, 2020) та інші.

Розпочалося ж все з масовки на зйомках серіалу, розповідає Марина. Вона каже, що кожна роль – це новий досвід, і до кожної треба готуватись, максимально ретельно, постійно працюючи над собою. Ця підготовка – і в роботі душі, вмінні бачити й сприймати навколишній світ і людей в ньому, аби не просто намагатися зобразити, а справді жити життям своєї героїні; в постійному саморозвитку; в тренуваннях – пам’яті («Актор не має права вийти на майданчик неготовим, ви не можете не знати текст!», – впевнена Марина), голосу, тіла.

Акторка справді знає, про що каже: так, коли їй запропонували головну роль у стрічці «Із зав’язаними очима», героїня котрої бере участь у боях ММА, спочатку сказала «Ого!», а потім почала опановувати нову для себе царину. Доти фактично не займаючись спортом, за півроку виснажливих тренувань, що йшли водночас з роботою в театрі та зйомками, навчилася битися так, «щоб мені вірили – я справжній боєць ММА!».

На повну, енергійно й завзято вона викладалася й на майстер-класі, який провела для учасників фестивалю NEXT, ділилася власним досвідом становлення в професії, зазначивши, що «акторство – це удача, якої може і не бути», давала конкретні поради, як готувати себе для омріяного фаху, коли відчуваєш, що акторська справа – це справді твоє… І хто знає, можливо, й для котрогось з її сьогоднішніх учнів саме нинішня зустріч стане початком свого власного шляху – до мрії, яка має збутися.

Фото Євгена ВОЛОКІНА.

Реклама альбомов 300