Гвіздавка: Кадіш біля пам`ятного знаку


До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту, 27 січня 2024 року, було відкрито пам'ятний знак на могилі знищених понад 5000 євреїв у селі Гвіздавка Друга Одеської області.

Євреї з Одеської, Житомирської областей, а також депортовані з Бессарабії перебували у створеному румунами у листопаді 1941 року тимчасовому трудовому таборі. Понад 2000 людей померло від голоду та хвороб, а 2772 осіб було розстріляно взимку 1941-1942 років. На жаль, відомі імена та прізвища лише 93 осіб. Згідно з актом ЧГК, тіла скидали в танковий рів розміром 3,5 на 4 метри.

Могила була виявлена випадково у 2007 році, коли у село прокладали газ. Тоді Єврейська громада Одеси доклала зусиль для правильного перепоховання розкритих кісток, останки було покладено у шість невеликих трун, і було створено кам'яний захист.

Одеський центр дослідження Голокосту спільно з Об'єднаною єврейською громадою України належним чином позначили одне з найбільших місць масового поховання в Одеській області та, ймовірно, найбільше з невизначених належним чином в Україні. Меценатами проекту виступила родина Лемберг із Одеси.

Члени Єврейської громади Балти цього тижня відвідали могилу, прочитали Кадіш та Ізкор.


Більше про Одеський центр дослідження Голокосту дивіться тут.

Реклама альбомов 300