«Чорноморський яструб - 2010»


З 7 по 9 вересня проходили міжнародні навчання берегових, прикордонних охорон країн Чорноморського регіону (України, Росії, Грузії, Туреччини, Болгарії та Румунії) «Чорноморський яструб-2010». Вони пройшли в рамках роботи Форуму Чорноморського прикордонного співробітництва. Координацію навчань здійснювала Держприкордонслужба України, як країни, яка цього року головує у Форумі.

Під час навчань моделювалися певні ситуації, а прикордонники країн-учасниць мали організувати взаємодію для ефективного реагування. Усе це відбувалося у віртуальному режимі та проводилося у три етапи.

На першому етапі берегові, прикордонні охорони України, Румунії та Болгарії протидіяли контрабанді та незаконній міграції. Вони відслідковували рух судна, яке йшло з виключеною системою розпізнавання та у виключній (морській) економічній зоні нашої держави перевантажило контрабанду в українську рибальську шхуну. Перевантаження виявив патрульний літак Держприкордонслужби, після цього корабель Морської охорони «Поділля» затримав рибалок-контрабандистів. Рух судна, яким доставили вантаж, відслідковувався румунською, а потім болгарською сторонами. Прикордонна поліція Болгарії затримала його в районі мису Каліакра та виявила на борту крім членів екіпажу ще 2 нелегалів.

На другому етапі силами прикордонних відомств України, Росії та Туреччини здійснювався пошук та порятунок трьох яхт, які під час проведення міжнародної вітрильної регати внаслідок шторму не вийшли на зв'язок та потерпали лихо. Авіацією та кораблями берегових, прикордонних охорон плавзасоби, які терпіли лихо та їх екіпажі були врятовані.

Під час третього етапу у східній частині Чорного моря відстежувалось переміщення підозрілого судна з вантажем контрафактної продукції. Національними координаційними центрами України, Грузії та Туреччини вживалися заходи щодо недопущення його заходу в порти Чорного моря та координація дій щодо його переслідування та затримання.

Загалом, завдяки Форуму Чорноморського прикордонного співробітництва Державна прикордонна служба України тісно взаємодіє з усіма прикордонними відомствами прибережних країн. Основними його завданнями є посилення існуючих стосунків між службами берегових охорон з метою запобігання тероризму, торгівлі наркотиками, нелегальній міграції та іншим видам незаконної діяльності, а також посилення безпеки навігації та судноплавства в Чорному морі. При цьому, співпраця в рамках роботи Форуму дедалі тісніша.

Олег БОЙКО,
відділ з питань взаємодії із змі та зв’язків з громадськістю Державної прикордонної служби України

Реклама альбомов 300