NEXT_160-600_Музей кино

Творець «Капiтошки» увiйде до складу професiйного журi фестивалю NEXT

До складу професійного (дорослого) журі Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT, який проходитиме 8-9 вересня в Одесі, увійде сценарист і редактор мультфільмів, дитяча письменниця, член Національної спілки кінематографістів України, лауреат Державної премії імені Лесі Українки Наталя Гузєєва.

За її сценаріями були, зокрема, створені такі мультфільми як «Капітошка» (1980 р.), «Як Петрик П’яточкін слоників рахував» (1984 р.).

На ІV МДКФ NEXT в Одесу вона приїде з Німеччини, де мешкає понад 20 років. 8 вересня, в день відкриття кінофестивалю, Наталя Гузєєва проведе творчу зустріч на Одеській кіностудії, а 9-ого — в дитячому центрі «Молода гвардія», який в День українського кіно стане фестивальною локацією.

Наталя Гузєєва — автор сценарію анімаційного фільму «Халабудка», який здобув Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва». Режисером стрічки «Халабудка» був творець першого українського 3D-мультфільму «Микита Кожум’яка» Манук Депоян. На ІІІ МДКФ NEXT в Одесі в грудні 2016 року М. Депоян входив до складу професійного (дорослого) журі

Також стрічка «Халабудка» отримала почесну нагороду та схвальні відгуки членів журі під час австрійського фестивалю ALPINALE. Сам фестиваль короткометражок проходив у Ненцінгу з 11 по 15 серпня 2015 року. Під час вручення спеціальної нагороди журі подякували творцям картини, зауваживши, що ті нагадали їм про важливість людяності та взаємоповаги навіть при дуже складних обставинах.

А премію імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва у номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» здобула вистава «Кицькин дім» Київського національного академічного театру оперети (режисер-постановник М. Ю. Бутковський, художник-постановник та художник з костюмів І. В. Давиденко).


Нагадаємо: як і на попередніх фестивалях NEXT, професійне (доросле) журі очолить Віктор Андрієнко — продюсер, актер і сценарист. Працюватиме і дитяче журі. Юні представники кіно- та телевізійних шкіл з усієї України обиратимуть найкращу аматорську стрічку, створену дітьми для дітей.

МДКФ NEXT вперше пройшов в Одесі в січні 2016 року, протягом минулого року проводився ще двічі — в травні й в грудні. За внесок в розвиток дитячого кінематографу й організацію міжнародного кінофестивалю «NEXT» Одеська кіностудія стала лауреатом рейтингу «Народне визнання-2016».


Організатори МДКФ NEXT-2017: Одеська кіностудія за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Одеської ОДА та Одеського міської ради.


Керівник прес-служби: Ольга Щербакова, +38-066-737-37-17, +38-048-339-525
Інтернет-сайт кінофестивалю: nextfilm.od.ua
Електронна пошта: nextfilm@ukr.net

27.08.2017