NEXT_160-600_Музей кино

«Сторожова застава»: прем’єра в Одесi

Фестивальне міжсезоння — це час, щоб краще ознайомитись з вітчизняним дитячим кінематографом, вирiшили органiзатори МДКФ NEXT, і — запросили дітей всеукраїнського центру «Молода гвардія» на вітчизняний фiльм-фентезi «Сторожова застава».

З 12 жовтня українська пригодницька стрічка режисера Юрія Ковальова транслюється в кінотеатрах України. Того ж дня 30 підлітків від 13 до 16 років з різних регіонів України, які зараз відпочивають в «Молодій гвардії» в Одесі, приїхали до одного з кінотеатрів «Планета кіно». Цю мережу кінотеатрів пов’язують з фестивалем NEXT дружні й партнерські стосунки.

Дехто з дітей зізнався, що вже читав повість про хлопчика Витька, який через магічний портал потрапляє з нашого часу на тисячу років назад, — «Сторожову заставу» було знято за однойменною книгою українського дитячого письменника Володимира Рутківського.

Інші від попередньої зміни табору чули про майстер-клас, який в «Молодій гвардії» проводив каскадер-постановник у стрічці-фентезі. Павло Авілов входив до складу професійного (дорослого) журі ІV міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT, що відбувся в Одесі 8-9 вересня цього року. В рамках програми NEXT-school («розвивати розважаючи») разом із головою журі Віктором Андрієнком розповіли дітям про професію каскадера в кіно. Також Павло Авілов згадав, як на зйомках «Сторожової застави» в Карпатах йому — заради трюку—доводилось навіть повисіти на скелі.

«Кінематографісти Голівуду зобов’язані звернути увагу на цей фільм. Гарно зроблено — видовищно, масштабно, сучасно, пізнавально», зазначив після перегляду Богдан з «Молодої гвардії». «Хочеться потиснути руку авторам «Сторожової застави», додав хлопець.

Допрем’єрний показ «Сторожової застави» пройшов 10 жовтня в Києві. Як повідомляється на офіційній сторінці фільму в Facebook, тоді ж відбулась урочиста церемонія спецпогашення поштової марки, котра присвячена «Сторожовій Заставі» і введена в обіг «Укрпоштою». Також на допрем’єрній вечірці фронтменгруппы ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта, який зіграв роль вартового у «Сторожовій Заставі», виконав пісню, що увійшла до саундтреку фільму.

«Сторожова Застава» є дебютною повнометражною роботою режисера Юрія Ковальова. Продюсери — Єгор Олесов та Юрій Прилипко, сценаристи — Сашко Дерманський, Ярослав Войцешек і Юрій Ковальов. Оператором картини є Юрій Король.

В 2013 р. проект «Сторожової Застави» став одним із переможців 5-го конкурсного відбору Держкіно, отримавши державну фінансову підтримку розміром 18,1 млн грн., що становить 45% від загальної вартості виробництва.

В фільмі знімалися Даниіл Каменський (Витько), Єва Кошева (Оленка), Роман Луцький, Олег Волощенко, Олександр Комаров, Георгій Дерев’янський, Слава Красовська, Наталія Сумська, Єржан Нуримбет, ЄрболатТогузаков, Іван Денисенко.

12.10.2017