11.09.2022

Від початку вересня ЗСУ звільнили від окупантів понад три тисячі квадратних кілометрів

Українські захисники продовжують звільнення тимчасово окупованих російськими агресорами територій. Від початку вересня під контроль України повернуто понад 3 тис. кв. км.

Про це повідомив сьогодні Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний.

У його повідомленні зазначається:

На Харківському напрямку ми почали просуватися не тільки на південь та схід, а й на північ. До виходу на державний кордон залишається 50 км.

На цих світлинах – результати роботи кількох підрозділів Збройних Сил. У тісній взаємодії вони звільнили села Байрак, Нова Гусарівка, Щурівка й Вільхуватка.

Захоплення потужних укріпрайонів російських військ, котрі вони гордо назвали «Масква», «Омск» й «Пітєр», дало змогу розгорнути контрнаступ на Балаклію, Ізюм та Куп‘янськ.

Пишаюся і вдячний кожному українському військовослужбовцю. Маю за честь боротися пліч-о-пліч з вами.

Вічна пам’ять полеглим в боях за Україну!

Загалом за п’ять днів наступу, який військові оглядач називають феноменальним, українські війська відбили більше територій, ніж війська РФ захопили з квітня. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Українські сили прорвали російські позиції углиб подекуди на 70 км.

На думку аналітиків, звільнення Ізюму стане найбільший воєнним досягненням України після битви за Київ у березні. Найімовірніше, кажуть в ISW, це станеться у найближчі 48 годин (якщо не сталося вже).

В ISW також наголошують: міноборони РФ бреше, коли називає свій відступ перегрупуванням. Російські війська не ведуть контрольований відхід і поспіхом залишають південний схід Харківської області, йдеться у звіті.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300