17.08.2022

«Зерновий коридор»: за 17 днів з українських портів вийшли 24 судна

За 17 днів роботи «зернового коридору» в рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів вийшло 24 судна.

Про це повідомила Адміністрація морських портів України.

Сьогодні вранці з Одеського порту до точки формування каравану вийшли судна SARA та EFE, а з порту Чорноморськ – PETREL S. В напрямку Босфору рухається 33 тисячі тонн продовольства – пшениці, кукурудзи та соняшникової олії.

Вчора з портів Великої Одеси вийшов найбільший караван з п’ятьох суден, а сьогодні очікується на захід такого ж за розмірами каравану під завантаження понад 70 тисяч тонн пшениці, висівок, соняшникової олії та кукурудзи.

За словами керівника Адміністрації морських портів України Олексія Вострікова, наразі необхідно збільшити інтенсивність роботи зернового коридору на вхід до портів. Основна мета – вийти на місячний обсяг перевалки більше 3 млн тонн, опрацьовуючи близько 100 суден на місяць.

Нагадаємо: 22 липня Україна, Туреччина та ООН підписали в Стамбулі угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.

Згідно з домовленостями, йшлося про розблокування трьох українських портів – Одеського, Південного і Чорноморського (їх також називають портами Великої Одеси). Контроль за ними повністю залишається за українською стороною. Жодних інших кораблів, окрім призначених для експорту зерна і повʼязаних із ним харчових продуктів, у цих портах не буде, запевняють українські посадовці.

Нагадаємо також: не минуло й доби після підписання угод в Стамбулі, як російськими агресорами було вчинено ракетну атаку на Одеський порт.

Перше судно з українським збіжжям із 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне воєнне вторгнення в Україну, заблокувавши цивільне судноплавство й роботу наших портів, вийшло з Одеси 1 серпня. 5 серпня з Чорноморського порту вирушив перший караван з трьох суден. А 8 серпня перший балкер з українською агропродукцією залишив порт «Південний».

Як раніше заявив Президент України Володимир Зеленський, на експорт мають піти близько 20 млн тонн торішнього врожаю зернових. За його словами, в наявності зерна є приблизно на 10 млрд доларів. Крім того, можна буде реалізувати й цьогорічне збіжжя, яке аграрії вже збирають.

Фото Адміністрації морських портів України.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300