11.08.2022

Протягом тижня в Одеській області підтверджено 313 нових випадків COVID-19

Протягом минулого тижня в Одеській області підтверджено 313 нових випадків COVID-19. У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 40,4%.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар регіону Віталій Гончаров.

«На сьогодні за кількістю нових випадків наша область посідає друге місце в Україні після Чернівецької області. Що стосується летальності, то за останній тиждень по Україні зафіксовано 16 випадків, на Одещині – два», – додав фахівець.

Віталій Гончаров зазначив, що зараз в Одеській області домінує новий підвид високозаразного штаму коронавірусу «Омікрон» – вірус BA.2. Він може не просто поширюватись швидше, а й призводити до тяжчого перебігу і наслідків хвороби, ніж попередні штами, зокрема «Дельта».

Головний державний санітарний лікар нагадав, що актуальним залишається питання вакцинації. На сьогодні по всій області працюють 122 пункти щеплення та 80 мобільних бригад. У наявності є вакцини Пфайзер та Короновак.

Також повідомляється, що вірусологічна лабораторія ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України» забезпечена тест-системами та витратними матеріалами для проведення досліджень. Тестування для хворих безкоштовні, а результат надається протягом доби.

В цілому по Україні, як повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, останній місяць рівень захворюваності на коронавірус зростає. За минулий тиждень виявили 3 893 нових випадки хвороби, що на 40% більше, ніж тижнем раніше.

За цей же період до лікарень госпіталізували 1 763 пацієнтів, одужали – 1 682 людини. На жаль, є летальні випадки внаслідок коронавірусної хвороби. За минулий тиждень від ускладнень коронавірусу померло 16 людей, тижнем раніше – 14.

Більше випадків захворювання фіксується там, де умовно безпечніше, оскільки там пацієнти частіше звертаються до лікарів за наявності симптомів гострої респіраторної вірусної хвороби.

Що рекомендує Міністерство охорони здоров'я України:

– З’явились симптоми вірусного захворювання – зробіть тест на COVID-19, якщо це дозволяють безпекові умови в зв'язку з воєнним станом. Отримати направлення на безоплатне ПЛР-тестування або зробити експрес-тест, як і раніше, можна у сімейного лікаря.

– Допоки не отримали результати тестування, намагайтесь обмежити фізичні контакти з іншими людьми. Пам’ятайте, що відносно легкий перебіг хвороби в однієї людини не виключає можливість ускладнень в інших.

– Не відкладайте, за можливості, отримання щеплення від коронавірусу: як базового курсу, так і бустерної дози.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300