06.04.2022

В ООН голосуватимуть щодо виключення росії з Ради з прав людини

Генеральна асамблея ООН 7 квітня голосуватиме щодо виключення росії з Ради з прав людини. Це відбудеться на тлі повідомлень про те, що російські війська вчинили звірства в українському місті Буча.

Напередодні з ініціативою про виключення рф з Ради з прав людини виступили Британія і США. Для ухвалення такого рішення потрібна підтримка щонайменше двох третин із 193 членів Генеральної Асамблеї ООН.

Нагадаємо, напередодні, 5 квітня, Президент України Володимир Зеленський під час свого виступу перед Радою безпеки ООН заявив: настав час реформувати Організацію Об'єднаних Націй, щоб передати наступним поколінням «дієву ООН» яка зможе превентивно реагувати на безпекові виклики. Він наголосив, що Росію треба усунути від блокування рішень Ради безпеки ООН щодо російської агресії, інакше організація має саморозпуститися.

«Ми маємо справу з державою, яка перетворює право вето у Раді безпеки ООН на право смерті, яка підриває всю архітектуру глобальної безпеки, яка дозволяє злу бути безкарним… Якщо це триватиме, то фіналом буде те, що кожна з держав зможе розраховувати тільки на силу зброї, щоб гарантувати собі безпеку, а не на міжнародне право, не на міжнародні інституції. ООН можна буде просто закрити. Чи готові ви до закриття ООН?... Якщо ваша відповідь «ні», то діяти потрібно зараз, негайно, потрібно повертати силу в Статут ООН, потрібно негайно реформувати систему ООН так, щоб право вето не було правом смерті, щоб була справедлива представленість у Радбезі усіх регіонів світу, потрібно негайно примушувати агресора до миру», – сказав Президент.

Зеленський закликав негайно притягувати російських військових і тих, хто віддав їм накази, до відповідальності за воєнні злочини на території України, і судити їх у трибуналі, «який має бути аналогічним Нюрнберзькому процесу».

Тим часом свій фронт тримає українська дипломатія. Як зазначають в Міністерстві закордонних справ України, світ дає рішучу відповідь на звірства російських окупантів у Київській області: масова висилка російських дипломатів, жорсткі санкції союзників та глибока економічна ізоляція РФ. Українська дипломатія працює над тим, аби повністю виснажити ресурси російської економіки та воєнної машини.

Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба заявив: «Дякую партнерам за важливі рішення. Але щоб запобігти новим Бучам і стражданням не можна зупинятися. Тривають великі дипломатичні битви. Битва за повне нафтове, газове та вугільне ембарго (вже перемагаємо по вугіллю, б’ємося за нафту). Битва за закриття світових портів для усіх російських кораблів і товарів (вже перемагаємо в ЄС, далі буде більше). Битва за відключення всіх російських банків від Свіфта».

Серед останніх новин з дипломатичного фронту:

Санкції

США, ЄС та країни Групи семи ввели проти росії широкомасштабні економічні санкції. Це включає повні блокуючі санкції щодо найбільшої фінансової установи Росії, Сбербанку, та найбільшого приватного банку росії, Альфа Банку. Обмеження також передбачають заборону на інвестиції в російську федерацію. Загалом США заблокували вже ⅔ російського банківського сектору.

Велика Британія заморозила активи Московського кредитного банку, запровадила санкції проти олігархів Ротенберга та Міхельсона.

Нідерланди заарештували 14 яхт, які належать громадянам рф.

Данія заморозила активи громадян рф на суму 11,8 млн доларів.

Казначейство США призупинило можливість рф обслуговувати борг із заблокованих рахунків в американських банках. Сьогодні росія вже вперше не змогла провести платіж у валюті та вийшла на фінішну пряму до дефолту

США застосують повне блокування до низки найбільших державних підприємств РФ, список буде опублікований завтра (це будуть серйозні удари, запевнив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба)

Підтримка світу

Президент США уповноважив держсекретаря США надати оборонну допомогу Україні на суму 100 мільйонів доларів.

Депутіназація світу

Союзники запровадили санкції проти дітей президента Путіна, дружини та дочки міністра закордонних справ Лаврова, а також членів ради безпеки росії, включаючи колишнього президента і прем’єр-міністра росії Дмитра Медведєва та прем’єр-міністра Михайла Мішустіна.

Кількість висланих із західних країн російських дипломатів за період з 24 лютого вже перевалила за чотири сотні. Сьогодні Греція оголосила про висилку дванадцятьох російських дипломатів, а Норвегія – трьох.

Уже завтра Генеральна Асамблея ООН розгляне питання про виключення рф з Ради ООН з прав людини.

Гуманітарна допомога

Британський уряд ухвалив рішення пожертвувати Україні 20 машин швидкої допомоги для допомоги постраждалим від агресії рф.

USAID забезпечив надання уряду України 5,000 супутникових терміналів Starlink Terminals у рамках партнерства з американською аерокосмічною компанією SpaceX.

Уряд найбільшої канадської провінції Онтаріо оголосив про створення нової стипендії для студентів-українців, які постраждали від війни. Бюджет стипендійної програми становить 1,9 мільйона доларів.

«Президент Зеленський провів багато розмов і виступів, доводячи до партнерів важливість нових санкцій, які дійсно карають, - зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. - Я на своєму рівні теж відверто казав партнерам: ми вдячні за всі зроблені кроки, але війна триває, а значить потрібні нові санкції. І досить напівзаходів та причин, чому щось НЕ треба робити для України та усієї Європи. Коли вирішується доля століття, лише самогубці та лицеміри можуть думати про свої бізнес-інтереси».

Очільник МЗС також додав: «Тривають великі дипломатичні битви. Битва за повне нафтове, газове та вугільне ембарго (вже перемагаємо по вугіллю, б’ємося за нафту). Битва за закриття світових портів для усіх російських кораблів і товарів (вже перемагаємо в ЄС, далі буде більше). Битва за відключення всіх російських банків від свіфта. А завтра будемо всім світом викидати Росію з Ради з прав людини ООН. Вже вчора ввечері Україна разом із партнерами внесла на розгляд Генеральної асамблеї ООН резолюцію про зупинення прав членства РФ в РПЛ ООН. Караємо російських катів крок за кроком. Збройні Сили на полі бою, дипломати – в усьому світі».

На фото: вода в озері біля посольства рф у столиці Литви Вільнюсі набула кольору крові. Представники міської влади пояснили: це символізує відповідальність росії за воєнні злочини проти українців і є закликом до дії світової спільноти проти геноциду, який рф влаштувала в Україні. Також повідомляється, що акцію узгодили з правоохоронцями, а ставок пофарбували екологічно чистими фарбами. Раніше вулицю, на якій розташоване російське посольство, місцева влада вирішила перейменувати на честь Героїв України.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300