24.11.2019 | Экология

Аномально тепла осінь: професійний погляд фахівців та планетарні кліматичні страйки молоді

В Одеському державному екологічному університеті (ОДЕКУ) відбулась традиційна щорічна науково-методична дискусія, присвячена наслідкам глобальних кліматичних змін, які ми спостерігаємо вже зараз.

У вересні 2019 року по всьому світу пройшла хвиля молодіжних кліматичних маршів #GlobalClimateStrike. Всесвітній марш за клімат відбувся і в Україні. Молодь надихнув приклад шведської школярки Ґрети Тунберґ, яка рік тому почала протестувати перед парламентом своєї країни, аби той негайно визнав зміну клімату пріоритетом у своїй роботі.

В дискусії взяли участь вчені Одеського державного екологічного університету та провідні спеціалісти Гідрометцентру Чорного та Азовського морів (ГМЦ ЧАМ), Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова».

В рамках семінару відбувся виступ магістра-кліматолога Одеського державного екологічного університету Анни Богушенко, яка є активісткою та співорганізатором кліматичних страйків в Україні. Зокрема, Всеукраїнський марш за клімат, який відбувся 20 вересня Києві потрапив на головну сторінку The New York Times, а вимоги страйкарів передані до Адміністрації Президента України.

Як повідомила Анна Богушенко, за її участі, 27 листопадау Верховній Раді України будуть проведені парламентські слухання на тему «Пріоритети екологічної політики Верховної Раді України на наступні п’ять років», а 29 листопада в Одесі відбудеться Кліматичний страйк молоді під лозунгом «Змінюй систему».

Окремо були представлені доповіді на тему: «Аномальні синоптичні процеси восени 2019 у м. Одеса» (доцент Аліна Семергей-Чумаченко), «Вплив змін клімату на продуктивність сільського господарства» (професор Анатолій Польовий) та «Шляхи переходу до сталого розвитку в епоху глобальних кліматичних змін» (доцент Інна Хоменко).

Зокрема, доцент А. Семергей-Чумаченко навела дані про аномально теплу нинішню осінь. За даними спостережень, середньомісячна температура у вересні склала +19,2 +19,2 °С, на 2,1 °С перевищивши норму. Перевищення середнього показника – 1,6 °С – було зафіксовано і в жовтні. І – особливо відчутне – в листопаді (на 6,7 °С вище за норму).

Те, як кліматичні зміни можуть вплинути на сільське господарство України, спрогнозував професор А. Польовий. За його оцінками, відбудеться зміна структури посівних площ. Аграрії віддаватимуть перевагу менш вимогливим до вологи культурам (просо, сорго, кукурудза, амарант). Також фахівець вважає, что розпочнется культивування овочів і фруктів, характерних для південних країн. До слова, в Одеській області вже вирощують ківі, а на Херсонщині закладають оливкові плантації. Крім того, в України є великий потенціал дл вирощування горіхів. На разі популярними стали закладки рундукових садків, і вже є виробники, которій експортують фісташки.

Тематичний захід був приурочений до Дня працівників гідрометеорологічної служби України, який відзначається щорічно 19 листопада. За словами директора ГМІ ОДЕКУ Валерії Овчарук, викладацький та інженерний склад Гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ вважає цей день своїм професійним святом, оскільки цей навчальний заклад на сьогодні є одним із провідних на теренах України, та навіть Європи.

Протягом багатьох років тут готують висококваліфікованих фахівців-гідрометеорологів у межах спеціальності «Науки про Землю» та відповідно до стандартів Всесвітньої метеорологічної організації (WMO) – спеціалізованої агенції ООН. Випускники інституту працюють у гідрометеорологічних службах більше ніж 70 країн світу.

Фото надані відділом міжнародних зв’язків Одеського державного екологічного університету.

Информагентство "Вiкна-Одеса"

Реклама альбомов 300
Аккерманская крепость
Экологический университет 300х80
Реклама альбомов_2  300