07.03.2016 | Вооруженные силы

Одеська прикордонниця «розпочала кар’єру» з порушення кордону

До Міжнародного жіночого дня прес-служба Одеського прикордонного загону підготувала розповідь про заступника начальника відділу прикордонного контролю Марію Сандуляк.

Марії 37 років, і вона вже має майже 20-річний стаж прикордонної служби. Народилася в сім’ї прикордонників в Московській області. Служба батька проходила на різних заставах, а родина слідувала за ним.

Застави були розташовані в лісах неподалік від населених пунктів. Через відсутність однолітків друзями дитини були солдати-строковики.

«Я часто спостерігала за тим, як вони екіпірувались перед виходом на службу з охорони кордону. Батько часто брав мене з собою на ділянку кордону з метою перевірки контрольно-слідової полоси, яка проходила вздовж всієї ділянки кордону. На цій поверхні я бачила сліди диких кабанів, косуль і зайців, які спричиняли спрацювання системи. Коли мені було років п’ять, я сама виступила як порушниця кордону. Нашу заставу було розташовано за лінією інженерних споруд, сторонніх осіб не було, тож я часто гуляла під наглядом старшого брата. Доволі нагулявшись по КСП, яка мала фігурний профіль, та залишивши чітко видимі сліди, я повернулась додому. В цей час прикордонний наряд, який висилався для перевірки полоси, доповів на заставу про можливе порушення кордону. Після прибуття тривожної групи та ретельного вивчення слідів старшим групи було запропоновано повернутися на заставу та взяти взуття доньки начальника застави для звірки зі слідами на КСП. Порушення кордону було розкрите, адже сумнівів у співпадінні слідів зі взуттям не було», – з посмішкою згадує офіцер.

Після закінчення школи вона твердо вирішила продовжити прикордонну традицію своєї сім’ї (крім тата та мами прикордонниками стали брат батька та двоюрідний брат).

У 1996 році Марія вступила до Академії прикордонних військ України. Перша посада, на яку дівчину було призначено після навчання, – це старший контролер відділення прикордонного контролю «Іллічівськ – поромна переправа».

«В далекому 1985-му я вперше відвідала Одесу та закохалась у море. Я мріяла, що коли виросту, то обов’язково житиму на морі. Отже моя дитяча мрія втілилась в життя», – каже жінка.

За час проходження служби Марію Сандуляк було нагороджено низкою відомчих нагород: «За бездоганну службу» І та ІІ ступенів, нагрудним знаком «Відмінний прикордонник», безліччю грамот і листів.

Марія одружена та має доньку, яка мріє теж стати прикордонницею.

Фото Оксани Крамаренко.

Информагентство "Вiкна-Одеса"

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300
Аккерманская крепость
Экологический университет 300х80
Держпраці