В Одеській ОДА знайшли кошти на продовження реставраційних робіт Аккерманської фортеці

Одеська обласна державна адміністрація віднайшла кошти на продовження реставраційний робіт, аби попередити руйнацію північно-західної частини Аккерманської фортеці. Йдеться про понад 2 мільйони 380 тисяч гривень. Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

«Питання щодо виділення коштів на продовження реставраційних робіт розглядатимуть 21 серпня на черговій сесії Одеської облради. Сподіваюся, ми отримаємо підтримку від депутатів і кошти будуть виділені. Одеська область вже підготувала та затвердила номінаційну заявку на включення Аккерманської фортеці до Попереднього Списку ЮНЕСКО. І питання збереження цієї пам’ятки є одним з нагальних», — підкреслив Максим Степанов.

Нагадаємо, окрім того, на 2018 рік в обласному бюджеті було також передбачено понад 3 мільйони 100 тисяч гривень: на облаштування декоративного освітлення пам'ятки та на розробку науково-проектної документації для першочергових протиаварійних робіт на її спорудах.

У листопаді минулого року розпорядженням голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова було створено робочу групу з підготовки пропозицій та проектів документів щодо включення цієї пам’ятки архітектури до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Довідка. Аккерманська фортеця — один із найпопулярніших туристичних об'єктів півдня України. Більшість істориків вважають засновниками фортеці генуезців, які прийшли в Причорномор'я у XIII столітті. Середньовічний Білгород став важливим пунктом на шляхах «Із варягів у греки» та «Шовковому шляху».

16.08.2918.


Реклама альбомов 300