Вікна-Одеса :: головна

Интернет-конференция:
Декларирование доходов граждан

На вопросы отвечает заместитель председателя ГНС в Одесской области
Наталья Ивановна Приймак
Начало в пятницу, 15 февраля, в 15.00. Завершение в 16.00.

Вікна-Одеса
Текущие интернет-конференции:
Архив:
Конференция помещена в архив

Ответы на вопросы:

Валентин Александрович:

Существуют какие-то особенности уплаты сбора за специспользование воды в 2013 году? Если можно, подробнее ответьте.

Наталья Приймак:

Шановний Валентине Олександровичу! Особливості сплати збору за спеціальне водокористування у 2013 році наведено в Узагальнюючій податковій консультації про застосування положень Податкового кодексу України в частині використання води юридичними особами, фізичними особами - підприємцями та платниками єдиного податку для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, яка затверджена наказом ДПС України від 21.12.2012 N 1180.
Починаючи з 1 липня 2012 року Податковий кодекс України доповнено нормою, яка регламентує приналежність водокористувачів до платників Збору.
Так, статтю 323 Кодексу доповнено пунктом 323.2, яким встановлено категорії суб'єктів господарювання - водокористувачів, які не є платниками Збору.
Зокрема, до цієї категорії віднесено водокористувачів, які використовують воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та платників єдиного податку.
Під терміном "санітарно-гігієнічні потреби" слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.
Таким чином, Кодексом водокористувачу надано право не справляти Збір лише у випадку дотриманням ним умови використання обсягів води для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб.
При цьому Кодексом не передбачено механізму виключення водокористувача з кола платників Збору у випадку, коли такий платник у звітному періоді, крім обсягів води для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, використав обсяги води для задоволення будь-яких інших потреб.
З огляду на викладене, у разі використання водокористувачами обсягів води як для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, так і задоволення будь-яких інших потреб, такі водокористувачі сплачують Збір на загальних підставах за весь обсяг фактично використаної води з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.
Також, в Узагальнюючій консультації №1180 розглянуто порядок сплати збору за спеціальне використання води при наданні приміщень в оренду.
Якщо юридичні особи, фізичні особи - підприємці та платники єдиного податку, які використовують воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, не є платниками збору з 1 липня 2012 року, вони можуть не подавати податкову звітність щодо Збору за спеціальне водокористування.

Когда возвращают излишне уплаченные суммы налога, задекларированные за 2012 год?

Наталья Приймак:

Відповідно до п. 179.8 ст. 179 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI сума повернення ПДФО платнику внаслідок застосування права на податкову знижку, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Игорь:

Был бы очень благодарен, если бы вы объяснили как рассчитать налоговую скидку на уплаченные проценты за пользование иппотечным жилищным кредит?

Наталья Приймак:

Порядок застосування податкової знижки передбачений ст. 166 ПКУ.
Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійсненні ним протягом цього року витрати у вигляді частини суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах (пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).
Згідно з п. 175.1 ст. 175 ПКУ таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.
Відповідно до п. 175.2 ст. 175 ПКУ у разі якщо будинок (квартира, кімната) купується за рахунок іпотечного житлового кредиту, частина суми процентів, що включається до податкової знижки платника податку - позичальника іпотечного житлового кредиту, дорівнює добутку суми процентів, фактично сплачених платником податку протягом звітного податкового року в рахунок його погашення, і коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки, розрахованого за такою формулою:
К = МП / ФП,
де К - коефіцієнт;
МП - мінімальна загальна площа житла, що дорівнює 100 квадратним метрам;
ФП - фактична загальна площа житла, що будується (придбавається) платником податку за рахунок іпотечного кредиту.
У разі якщо цей коефіцієнт більший ніж одиниця, до податкової знижки включається сума фактично сплачених процентів за іпотечним кредитом без застосування такого коефіцієнта, тобто, якщо житло придбане за рахунок іпотечного житлового кредиту не перевищує 100 кв. м., то платник податку має право включити до податкової знижки суму всіх сплачених процентів.
Алгоритм нарахування податкової знижки розраховується наступним чином:
визначається база оподаткування шляхом віднімання від загального річного оподатковуваного доходу суми утриманого єдиного соціального внеску, суми податкової соціальної пільги за рік та річної суми податку на доходи фізичних осіб, утриманої з доходів у вигляді заробітної плати. Інформацію щодо сум зазначених нарахувань (виплат) платники можуть отримати від свого роботодавця;
на підставі підтверджувальних документів визначається сума витрат, яку дозволяється включити до податкової знижки;
розраховується сума податку на доходи фізичних осіб з врахуванням податкової знижки шляхом ділення суми витрат по користуванню іпотечним кредитом, яку дозволяється включити до податкової знижки, на добуток бази оподаткування і річної суми податку на доходи фізичних осіб, утриманих з отриманих доходів у вигляді заробітної плати.

Чем РЕАЛЬНО угрожает непредоставление или несвоевременное предоставление Декларации о доходах физлицу? Ответьте, пожалуйста.

Наталья Приймак:

Відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року N 8073-X неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені ч. першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т. ч. при реалізації права на податкову знижку).
Відповідно до п. 5 підр. 1 р. XX ПКУ, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 р. IV ПКУ для відповідного року.

Валентин:

Я хочу получить бесплатную электронную подпись. Что мне еще надо будет сделать для отправки налоговых отчетов с помощью Интернета?

Наталья Приймак:

Після отримання послуг електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) від АЦСК ІДД ДПС для подання звітності до органів податкової служби необхідно укласти "договір про визнання електронних документів" для того, щоб на шлюзі ДПС знаходились діючі посилені сертифікати ключів. Даний договір заповнюється в програмному забезпеченні «ДПС – Захист звітності»
Для подачі податкової звітності в електронному вигляді до ДПІ її необхідно попередньо сформувати в програмі "Податкова звітність" та зберегти у файл. З питань, пов'язаних з роботою в даному програмному забезпечені, ви можете проконсультуватися у податковій інспекції за місцем обліку.
Далі на сформований звіт в електронній формі необхідно накласти ЕЦП та відправити за допомогою програми «ДПС – Захист звітності».
Підтвердженням приймання/неприймання звіту на районному рівні є квитанція № 2 що автоматично формується при одержанні звіту. Квитанція надсилається в електронному вигляді на поштову адресу відправника.

Александр:

Я в этом году выступаю в двух ипостасях: и как декларант подающий декларацию о доходах обязательно и по собственному желанию - на налоговую скидку. Что со сроками, слышал, что они разные. Спасибо.

Наталья Приймак:

Відповідно до пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, податкова декларація про майновий стан і доходи подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня 2013 року.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації за 2012 рік, яка подається по 31 грудня 2013 року.

Валера:

У меня вопрос относительно самого бланка декларации. Могу ли я получить его у своего инспектора или, если его покупать, какой он должен быть?

Наталья Приймак:

Бланк Деларації про майновий стан і доходи можна одержати безкоштовно у свого інспектора. Сама форма Декларації та додатки до неї затверджені Наказом Міністерства фінансів України від 03.02.2012 N 84, який набрав чинності з 13 лютого 2012 року, внесені зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 N 1395.
Таким чином, фізичні особи, які подають податкову декларацію про майновий стан і доходи з 13 лютого 2012 року, повинні використовувати форму декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 N 1395 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 03.02.2012 N 84).

Николай Иванович:

Если можно ответьте, как рассчитывается подоходныйналог, если мне надо подать декларацию о доходах, которые я получал и как зарплату, и как доходы из-за рубежа и доходы в виде инвестиционного дохода от операций с ценными буманами и некоторые другие доходы по договорам?

Наталья Приймак:

У відповідності до пп. "є" п. 176.1 ст. 176 ПКУ, платники податку зобов'язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року у строки, передбачені цим Кодексом для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати ( 128760 грн. (1073 х 12)), встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (на 01.01.2012 року розмір мінімальної заробітної плати становив 1073 грн.).
Інші оподатковувані доходи, що були нараховані (виплачені, надані) платникам податку, ніж зазначені в абзаці першому цього підпункту, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу, що декларується згідно з цим підпунктом.
Перерахунок податку із задекларованої річної загальної суми оподатковуваних доходів здійснюється в окремому додатку 7 до податкової декларації у такому порядку:
- задекларована річна загальна сума оподатковуваних доходів зменшується на фактично нараховані (утримані) протягом звітного року податковими агентами суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду та на суму наданої платнику податку податкової соціальної пільги (за її наявності);
- із зменшеної загальної суми оподатковуваних доходів сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, оподатковуються за ставкою у розмірі 15 відсотків, решта суми - за ставкою у розмірі 17 відсотків.
Нарахований податок із зменшеної загальної суми оподатковуваних доходів зменшується на суму податку, фактично нарахованого (утриманого) податковими агентами протягом податкового (звітного) року на доходи, зазначені в абзаці першому цього підпункту, які задекларовані платником податку. Позитивна різниця податку підлягає сплаті платником податку до відповідного бюджету в порядку, встановленому цим Кодексом.
Зазначаємо, що відповідно до пп. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 ПКУ, якщо згідно з нормами р. IV ПКУ окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов'язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну декларацію з цього податку. Тобто, в Декларації про майновий стан і доходи Ви повинні також відобразити отримані вами доходи у вигляді інвестиційних прибутків (додаток 3) та іноземні доходи у додатку 4 до Декларації.

Владимир:

Я студент ВУЗа, у меня не получилось взять скидку в прошлом году. Могу ли я сделать это в этом году?

Наталья Приймак:

Відповідно до пп. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 ПКУ, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Любов:

Я хотіла отримати відповідь відносно того, які відомості повинна містити довідка про доходи громадянина, яка надається роботодавцем, щоб перенести ці дані в декларацію для отримання податкової знижки і щоб не було ніяких зауважень з боку податкової.

Наталья Приймак:

Відповідно до пп. "в" п. 176.1 ст. 176 ПКУ, платники податків зобов'язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за встановленою формою.
На вимогу органу державної податкової служби та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов'язані пред'являти документи і відомості, пов'язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.
При цьому особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку (пп. "в" п. 176.2 ст. 176 ПКУ).
Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (П. І. Б., реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов'язково наступна інформація:
сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);
розмір та сума податкової соціальної пільги;
сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску;
сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Страницы:

1234

Поступившие вопросы: