Вікна-Одеса :: головна

Интернет-конференция:
Декларирование доходов граждан

На вопросы плательщиков налогов отвечает заместитель начальника ГУ Миндоходов в Одесской области
Наталья Ивановна Приймак
Начало в среду, 9 апреля, в 15.00. Завершение в 16.00.

Вікна-Одеса
Текущие интернет-конференции:
Архив:
Конференция помещена в архив

Ответы на вопросы:

Мария :

А я хочу поделиться тем, что уже подала декларацию о доходах по интернету с помощью программы он-лайн на сайте Миндоходов. Авторизовалась с помощью электронного ключа, который я получила на Французском бульваре в налоговой бесплатно, заполнила декларацию, сохранила и мне тут же пришла квитанция о том, что декларация принята. Вот как просто.

Наталья Приймак:

Дякую Вам за оцінку нашої роботи.
Нам важлива Ваша думка.
Втілюючи в життя інновації, ми прагнемо враховувати, в першу чергу, оцінку, очікування та потреби громадян і бізнесу.
Сьогодні, для подання декларації про свої доходи через Інтернет, громадянам Одещини достатньо отримати безкоштовний електронний цифровий підпис у одному з п’яти відділень Акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів та скористатись сервісом «Декларування он-лайн» на веб-сайті Міністерства доходів і зборів України (minrd.gov.ua/incomedecl).
Дія таких ключів подовжена до двох років, тоді як раніше вони діяли протягом одного року.

Эдик:

Слышу много говорят и пишут о подаче отчетов в налоговую в электронном виде для предприятий. У меня вопрос: я продал в прошлом году машину (легковушку). Надо ли мне нести декларацию в налоговую или я тоже могу отправить декларацию по интернету?

Наталья Приймак:

Як виняток із положень пункту 173.1 статті 173 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.
Відповідно до цього розділу обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;
Тобто, якщо Ви продали автомобіль з нотаріальним оформленням операції з продажу, то декларацію подавати Вам не потрібно. Якщо продаж відбулась іншим чином, то Ви повинні подати Декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем реєстрації (у паспорті) до 1 травня 2014 року.
Декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді за допомогою створеного Міндоходів сучасного сервісу - подання Декларації в електронній формі в режимі реального часу через офіційний веб-портал Міністерства доходів і зборів України.
Для користування цією послугою платникові потрібно:
- отримати безкоштовний електронний ключ цифрового підпису (ЕЦП) в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (АЦСК) Міндоходів та відповідне програмне забезпечення;
- завантажити програмне забезпечення «Програмний комплекс користувача ЦСК» з сайту АЦСК;
- встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері. Для цього необхідно скористатися Інструкцією користувача;
- авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу.
Крім того, можна скористатися сервісом «Декларування он-лайн» на офіційному веб-порталі сайті Міндоходів http://minrd.gov.ua/incomedecl. За допомогою цього сервісу можна заповнити Декларацію та зберегти у файлі результат для друку або надіслати до органів Міндоходів через Інтернет. Для цього платникові потрібно мати тільки електронний ключ цифрового підпису.
Нагадаємо, що платники також мають право подати Декларацію:
- особисто в орган доходів і зборів за місцем реєстрації в паспорті (місцем проживання),
- поштою; відправлення здійснюється не пізніше, ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання Декларації, за адресою податкової інспекції з повідомленням про вручення.

Роман:

В связи с принятием Закона Украины «О предотвращении финансовой катастрофы и создании предпосылок для экономического роста в Украине» как правильно должен рассчитываться прогрессирующий налог?

Наталья Приймак:

З 01.07.2014 року прогресивна ставка податку на доходи фізичних осіб буде застосовуватись до доходів отриманих в вигляді процентів, дивідендів, роялті та інвестиційного прибутку, а саме:
якщо база оподаткування звітного податкового року не перевищує 204 прожиткових мінімуми - 15 відсотків;
якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 204 прожиткових мінімуми, але не перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення - 20 відсотків;
якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення - 25 відсотків.

Карина:

Добрый день. Меня интересует сумма полученных доходов за 2013 год. Могу я получить такую информацию в налоговой?Что нужно сделать?За прошлый год сменила 5 мест работ, два предприятия из которых закрыты.Возможности получить у них справки - нет. Спасибо. Надеюсь получить ответ на свой вопрос

Наталья Приймак:

За відомостями про отримані доходи Вам потрібно звернутись до районної державної податкової інспекції (далі - ДПІ) за місцем реєстрації (у паспорті). У випадку, коли Ви не маєте можливості звернутися до ДПІ за місцем реєстрації, можливо звернутись до ДПІ за тимчасовим місцем перебування, отримання доходів, місцезнаходженням іншого об’єкту оподаткування. При собі необхідно мати паспорт та картку платника податків із реєстраційним номером облікової картки.

Дмитро Петрович:

Скажіть, будь-ласка, чи потрібно подавати декларацію в податкову інспекцію, якщо власник продав у 2013 році свій автомобіль за посередництвом юридичної особи?

Наталья Приймак:

Пунктом 173.3 ст.173 передбачено, що у разі якщо об’єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу), такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладення договору зобов’язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна.
Фізична особа, яка здійснює продаж автомобіля за посередництвом юридичної особи, за умови, що договір купівлі-продажу не посвідчується нотаріально, зобов’язана самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету за своєю податковою адресою.
Отже, якщо фізичною особою протягом 2013 р. реалізовано один легковий автомобіль за посередництвом юридичної особи, то така фізична особа зобов’язана подати Податкову декларацію за відповідний звітний рік до 1 травня року, що настає за звітним, тобто до 1 травня 2014року.

Семен:

Мне отец подарил автомобиль. Какие мои действия, мне надо идти в налоговую?

Наталья Приймак:

Статтею 174 Податкового кодексу України (ПКУ) встановлено порядок оподаткування доходів, одержаних у вигляді подарунків.
Пункт 174.6 ст.174 ПКУ передбачає, що кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються за правилами, встановленими для оподаткування спадщини.
Дохід у вигляді вартості подарованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, включається до складу загального річного доходу платника податку і відображається ним у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Ставка оподаткування доходів, отриманих платником податку, встановлюється залежно від об’єкта, подарованого платнику податку, та ступеня споріднення з дарувальником.
Дохід у вигляді вартості подарованого автомобіля від батька, який є членом сім’ї першого ступеня споріднення, включається до складу загального річного оподатковуваного доходу та відповідно до пп. «а» пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою.
Зазначу, що від подання податкової декларації звільнено спадкоємців (дароотримівачів), які отримали у спадщину (подарунок) об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою. При цьому нотаріус, який посвідчив договір дарування, зобов’язаний надіслати про нього інформацію у податковому розрахунку за формою №1ДФ до податкової інспекції.

Светлана :

Не совсем понимаю, должна ли я подавать декларацию об имущественном состоянии и доходах, если при оформлении дарственной на квартиру в прошлом году налог уплатила? Спасибо

Наталья Приймак:

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 розділу IV Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими було сплачено податок. Отже, у Вашому випадку декларацію подавати не потрібно.

Николай:

Добрый день. Мне в прошлом году бабушка подарила квартиру, нотариально все заверено и какой-то налог я сразу оплатил. А декларацию в налоговую теперь я должен подавать или нет. Спасибо

Наталья Приймак:

Відповідно до п.179.2 ст.179 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема:
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ.
Виходячи з вищевикладеного, якщо Ви при нотаріальному оформленні документів сплатили податок на доходи фізичних осіб, то Вам декларацію про майновий стан і доходи подавати не потрібно.

Роман:

В связи с принятием Закона Украины «О предотвращении финансовой катастрофы и создании предпосылок для экономического роста в Украине» и соответственно внесение изменений НКУ, осталась ли право декларировать инвестиционный убыток и полного его погашения за счёт будущих прибылей?

Наталья Приймак:

Порядок оподаткування інвестиційного прибутку встановлений п. 170.2 ст. 170 Податкового Кодексу України.
Відповідно до пп. 170.2.1 п. 170.2 ст. 170 ПКУ облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік.
До складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року (пп. 170.2.6 п. 170.2 ст. 170 ПКУ).
При цьому загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного (податкового) року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.
Якщо загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами має від'ємне значення, його сума переноситься у зменшення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення.
Таким чином, зміни внесені Законом України від 27.03.2014року
№ 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» не торкнулись порядку декларування доходу отриманого у вигляді інвестиційного прибутку.

Григорий Федорович:

У меня две квартиры. Одну сдаю в аренду. Налог плачу. Надо ли подавать декларацию?

Наталья Приймак:

Відповідно до пп.170.1.5. п.170.1 ст.170 Податкового кодексу, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, то особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку — орендодавець.
При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу.
Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації. Тобто, податкову декларацію потрібно подавати один раз за результатами звітного року до 1 травня.

Страницы:

123

Поступившие вопросы: