«Сторожова застава»: прем’єра в Одесi


Фестивальне міжсезоння — це час, щоб краще ознайомитись з вітчизняним дитячим кінематографом, вирiшили органiзатори МДКФ NEXT, і — запросили дітей всеукраїнського центру «Молода гвардія» на вітчизняний фiльм-фентезi «Сторожова застава».

З 12 жовтня українська пригодницька стрічка режисера Юрія Ковальова транслюється в кінотеатрах України. Того ж дня 30 підлітків від 13 до 16 років з різних регіонів України, які зараз відпочивають в «Молодій гвардії» в Одесі, приїхали до одного з кінотеатрів «Планета кіно». Цю мережу кінотеатрів пов’язують з фестивалем NEXT дружні й партнерські стосунки.

Дехто з дітей зізнався, що вже читав повість про хлопчика Витька, який через магічний портал потрапляє з нашого часу на тисячу років назад, — «Сторожову заставу» було знято за однойменною книгою українського дитячого письменника Володимира Рутківського.

Інші від попередньої зміни табору чули про майстер-клас, який в «Молодій гвардії» проводив каскадер-постановник у стрічці-фентезі. Павло Авілов входив до складу професійного (дорослого) журі ІV міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT, що відбувся в Одесі 8-9 вересня цього року. В рамках програми NEXT-school («розвивати розважаючи») разом із головою журі Віктором Андрієнком розповіли дітям про професію каскадера в кіно. Також Павло Авілов згадав, як на зйомках «Сторожової застави» в Карпатах йому — заради трюку—доводилось навіть повисіти на скелі.

«Кінематографісти Голівуду зобов’язані звернути увагу на цей фільм. Гарно зроблено — видовищно, масштабно, сучасно, пізнавально», зазначив після перегляду Богдан з «Молодої гвардії». «Хочеться потиснути руку авторам «Сторожової застави», додав хлопець.

Допрем’єрний показ «Сторожової застави» пройшов 10 жовтня в Києві. Як повідомляється на офіційній сторінці фільму в Facebook, тоді ж відбулась урочиста церемонія спецпогашення поштової марки, котра присвячена «Сторожовій Заставі» і введена в обіг «Укрпоштою». Також на допрем’єрній вечірці фронтменгруппы ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта, який зіграв роль вартового у «Сторожовій Заставі», виконав пісню, що увійшла до саундтреку фільму.

«Сторожова Застава» є дебютною повнометражною роботою режисера Юрія Ковальова. Продюсери — Єгор Олесов та Юрій Прилипко, сценаристи — Сашко Дерманський, Ярослав Войцешек і Юрій Ковальов. Оператором картини є Юрій Король.

В 2013 р. проект «Сторожової Застави» став одним із переможців 5-го конкурсного відбору Держкіно, отримавши державну фінансову підтримку розміром 18,1 млн грн., що становить 45% від загальної вартості виробництва.

В фільмі знімалися Даниіл Каменський (Витько), Єва Кошева (Оленка), Роман Луцький, Олег Волощенко, Олександр Комаров, Георгій Дерев’янський, Слава Красовська, Наталія Сумська, Єржан Нуримбет, ЄрболатТогузаков, Іван Денисенко.

12.10.2017

Реклама альбомов 300
Экологический университет 300х80
Аккерманская крепость
Реклама альбомов_2  300