Котовський прикордонний загін


4 травня 1992 р. почалось формування Котовського загону прикордонного контролю, яке здійснювалось за рахунок особового складу мотоманеврених груп Одеського і Сімферопольського прикордонних загонів.

До кінця червня 1992 р. Котовський загін при¬кордонного контролю фактично був забезпечений особовим складом, озброєнням та бойовою технікою і сила¬ми 4 прикордонних комендатур-КПП, 20 прикордонних застав-КПП, 5 резервних застав приступив до охорони кордону. У цей час на ділянці загону було відкрито 18 пунктів пропуску, з них з візовим режимом пропуску – 3, безвізовим – 7 та за спрощеною схемою - 8.

У 1993 році до штату загону вводиться контрольно-пропускний пункт „Кучурган”.

У 1995 році штатна структура загону зазнала докорінних змін. Замість комендатур та застав прикордонного контролю вводяться прикордонні комендатури, відділення прикордонного контролю та прикордонні застави. Таким чином створюються прикордонні комендатури „Шершенці”, „Красні Окни”, „Велико Михайлівка”, прикордонні застави „Загнітково”, „Шершенці”, „Тимково” с постом „Круті”, „Станіславка”, „Федосіївка”, „Дубово” с постом „Цеханівка”, „Нестерово”, „Йосипівка”, „Павлівка”, „Новоолександрівка”, „Словяносербка”, „Гребеники”, „Лучинське”, „Степанівка”, КПП „Котовськ” та одна резервна застава. До складу єдиного КПП «Котовськ» входять всі підрозділи прикордонного контролю.

22 листопада 1997 р. пер¬ший заступник Командувача Прикордонних військ України генерал-лейтенант П.А. Шишолін в урочистій обстановці вручив загону Бойовий Прапор.

У 1998 році КПП „Котовськ” ділять на КПП „Котовськ” та „Роздільна”. До КПП „Котовськ” входять відділення прикордонного контролю „Кодима-авто”, „Тимкове-авто”, „Тимкове-залізниця”, „Красні Окни-авто” та „Фрунзівка-авто”. До КПП „Роздільна” входять відділення прикордонного контролю „Кучурган-авто”, „Кучурган-залізниця”, „Градениці-авто” та „Великоплоське-авто”.
2001 рік також пройшов у значних змінах структури прикордонного загону. До його штату входять 4 прикордонні комендатури 1 прикордонна комендатура для виконання спеціальних завдань, 20 прикордонних застав та 9 відділень прикордонного контролю.

У 2003 році проходять організаційно-штатні зміни в зв’язку з реорганізацією Прикордонних військ в Державну прикордонну службу. 2004 року вводяться 3 прикордонних поста „Кліментьово” з підпорядкуванням заставі „Станіславка”, „Римарівка” з підпорядкуванням заставі „Новосеменівка” та „Цеханівка” з підпорядкуванням заставі „Дубово”.

2006 рік став знаковим в історії прикордонного загону – він повністю перейшов на укомплектування посад військовослужбовцями за контрактом.

У 2007 році було розформовано прикордонну комендатуру „Степанівка”, прикордонні застави „Лучинське”, „Степанівка”, „Градениці”, „Яськи”, відділення прикордонного контролю „Градениці-авто”, „Кучурагн- авто”, „Кучурган-залізниця” та сформовано відділи прикордонної служби „Кучурган”, „Степанівка” (тип Б) та відділ прикордонної служби „Яськи” (тип В). У квітні 2007 року відділ прикордонної служби „Яськи” передано 25 прикордонному загону.

2008 року у відповідності до Концепції розвитку Державної прикордонної служби України загін перейшов на нову систему управління. Перейменовують також відділи прикордонної служби „Кучурган”, „Степанівка” (тип Б) у відділи прикордонної служби 1 та 3 категорії.

Виключаються зі штату загону прикордонні комендатури „Красні Окни”, „Велико-Михайлівка”, прикордонні застави „Тимкове”, „Станіславка”, „Чорна”, „Ткаченкове”, „Гулянка”, „Новосеменівка”, „Павлівка”, „Великоплоське”, „Словяносербка”, „Гребеники”, відділення прикордонного контролю „Тимкове”, „Платонове”, мобільна прикордонна застава „Велико-Михайлівка” та вводяться відділи прикордонної служби „Тимкове”, „Чорна”, „Ткаченкове”, „Гулянка”, „Павлівка”, „Великоплоське”, „Гребеники” та „Лиманське”.

У 2010 році прикордонний загін передає відділи прикордонної служби „Степанівка”, „Кучурган”, „Лиманське” до Білгород-Дністровського прикордонного загону та приймає відділ прикордонної служби „Кодима” з Могилів-Подільського прикордонного загону.

Зараз до складу загону входить 10 відділів прикордонної служби („Кодима”, „Тимкове”, „Станіславка”, „Чорна”, „Ткаченково”, „Гулянка”, „Новосеменівка”, „Павлівка”, „Великоплоське”, „Гребеники”) та 1 мобільна прикордонна застава.

За період з 1992 по 2010 роки прикордонники Котовського прикордонного загону оформили через державний кордон 65 млн. осіб та 16 млн. транспортних засобів. До адміністративної відповідальності за правопорушення з прикордонних питань притягнуто понад 22 тис. громадян.

Виявлено та вилучено: контрабандних товарів, вантажів та товарів прихованих від митного контролю – на суму понад 60 млн. грн.; наркотичних речовин – понад 107 кг; зброї – 562 од.; боєприпасів – 66131 шт.

З моменту проголошення незалежності України начальниками Котовського прикордонного загону були:

1992-1993 рр. – генерал-майор Володимир Васильович Голінко;

1993-1995 рр. – генерал - полковник Павло Анатолійович Шишолін;

1995-2000 рр. – полковник Сергій Феодосійович Ігнашичев;

2000-2001 рр. – полковник Олександр Юрійович Сазонов;

2001-2002 рр. – полковник Аркадій Васильович Резнюк;

2002-2004 рр. – полковник Валерій Валерійович Курников;

2004-2005 рр. – полковник Андрій Петрович Тишкевич;

2005-2008 рр. – полковник Віктор Борисович Бабюк;

2008-2009 рр. – полковник Андрій Володимирович Лукін.

З 2009 року загоном командує полковник Андрій Миколайович Вальчук.

Реклама альбомов 300