Це потрібно знати кожному порушнику!


9 грудня 2008 року відбулася офіційна церемонія приймання системи оптико-електронного спостереження (СОЕС) Котовського та Білгород-Дністровського прикордонних загонів у відділі прикордонної служби „Степанівка” Котовського прикордонного загону. В церемонії взяли участь Заступник Голови Державної прикордонної служби України – генерал-лейтенант Олег Лантвойт, начальник Південного регіонального управління Держприкордонслужби України генерал-майор Юрій Потомський, перший секретар з військово – політичних питань Посольства США в Україні Лорен Катіпон.

Високотехнологічне обладнання отримано в рамках проектiв міжнародної технічної допомоги ”Посилення прикордонного менеджменту на україно-молдовському кордоні з метою підвищення спроможності Держприкордонслужби у виявленні та затриманні зброї масового знищення”(МО США). Протягом 2008 року в рамках даного проекту отримано техніки та обладнання на суму приблизно 510 тис. дол. США. Всього в рамках трьох етапів даного проекту отримано обладнання на суму $ 6 187 642,66.

СОЕС включає в себе сучасне детекторне устаткування, засоби зв'язку, автоматизації і комунікації, прилади спостереження, якими відтепер забезпечені пункти пропуску і прикордонні застави. Така система дозволить в автоматизованому режимі, із залученням найсучаснішої тепловізійної, радіолокаційної та іншої техніки контролювати 95 км сухопутної ділянки кордону. Таке обладнання використовуватиметься Держприкордонслужбою вперше.

По відкриттю церемонії до присутніх звернувся генерал-лейтенант Олег Лантвойт, який розповів про роботу даної системи, привітав прикордонників Південного регіонального управління з прийняттям СОЕС на озброєння, подякував всім, хто вніс свій вклад в реалізацію цього проекту:

- Ця новітня система дозволить нам за допомогою сучасних, високотехнологічних засобів контролювати вказану ділянку кордону. В подальшому, у рамках співпраці з міністерством оборони США, планується забезпечити таким обладнанням всю Наддністрянську ділянку кордону (450 км.).

- Дана система дозволить нам забезпечити охорону кордону більш якісно. І це буде виражено конкретними кількісними показниками припинень порушень державного кордону, - доповнив колегу заступник начальника відділу прикордонної служби Південного регіонального управління Держприкордонслужби України підполковник Валерій Музика. - Більше того – коли кожен потенційний порушник, який матиме на меті нелегально перетнути наш кордон чи то переправити контрабандний товар, буде знати про функціонування цієї системи, він звичайно ж відмовиться від своїх спроб та буде шукати законні шляхи перетину Державного кордону України.

Система оптико-електронного спостереження це:

  • 5 інтегрованих веж (Лучинське, Степанівка, Лиманське, Градениці та Яськи);
  • командний центр на відділі прикордонної служби „Степанівка”;
  • два автоматизованих робочих місця на відділах прикордонної служби „Лиманське” та „Яськи”;
  • для прикриття „мертвих зон” радарів застосовуються переносні датчики „Мугі” та „Харіс”, які призначені для контролю за чорними зонами, розгортаються на місцевості в будь-якому місці управління.

Всі сигнали, які надходять від інтегрованих веж контролює, приймає та обробляє командний центр .

На даний момент система оптико-електронного спостереження може здійснювати виявлення наземних та надводних цілей проводити спостереження за цілями, працювати в автономному режимі.

Прес-служба Південного регіонального управління Держприкордонслужби Укріїни.

Фотографии Александра Шепелева.

Реклама альбомов 300