Організатори дитячого кінофестивалю NEXT відвідали «болгарський Голівуд»


Керівник прес-служби кінофестивалю Ольга Щербакова і керівник кіновиробництва  Nu Boyana Film Studios Шимон Саббах (Shimon Sabbah)

Керівник прес-служби кінофестивалю Ольга Щербакова і керівник кіновиробництва Nu Boyana Film Studios Шимон Саббах (Shimon Sabbah)

Представники оргкомітету міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT відвідали кіностудію «Бояна» (Nu Boyana Film Studios) в столиці Болгарії Софії. Це стало можливим за сприяння режисера і продюсера Васила Баркова, та відомого болгарського кінооператора і фотографа Красіміра Андонова, який на четвертому дитячому кінофестивалі NEXT, що відбувся в Одесі місяць тому, входив до складу професійного (дорослого) журі.

«Бояна» за часів комуністичної Болгарії була державною кіностудією. На початку 80-хх років там вироблялося кілька десятків повнометражних художніх, телевізійних стрічок, сотні анімаційних та короткометражних фільмів щороку.

Близько 10 років тому «Бояну» було приватизовано, нині студія, що належить голівудським виробничим компаніям Nu-Image і Millennium Films, є найвідомішою в Європі з повним циклом кіновиробництва та постпродакшн-послуг.

У відкритих та закритих павільйонах студії, яку розташовано в мальовничому районі болгарської столиці ─ у підніжжя гори Вітоша, побудовано декорації, що дозволяють знімати фільми різних жанрів. На «Бояні» працювали над стрічками «300 спартанців», «Легенда про Геркулеса», «Обитель проклятих», «Алі Баба і 7 гномів» та іншими.

Як розповіли представникам оргкомітету кінофестивалю NEXT під час екскурсії кіностудією, зараз триває робота в тому числі над третьою частиною фентезі про супергероя Хеллбоя.

Під час робочої зустрічі йшлося про перспективи співпраці між Одеською кіностудією та «Бояною», що сприятиме культурній взаємодії між професіоналами кіноіндустрії двох країн, про можливість отримання учасниками програми NEXT School нових знань і навичок на базі студії в Софії тощо.

Оргкомітет МДКФ NEXT висловлює вдячність співробітникам Nu Boyana Film Studios за проведену ознайомчу екскурсію та спілкування.

06.10.2017

Реклама альбомов 300