Микита Буданцов про «Непросту роль»: бліц-інтерв’ю з автором сценарію і режисером


Микита Буданцов, автор сценарію і режисер

Микита Буданцов — автор сценарію і режисер-постановник дитячої ігрової короткометражки з робочою назвою «Непроста роль», над якою працюють Sterling World Films і NEXT Film Production. Існуючу в кіно традицію на початку зйомок розбивати тарілку — на удачу майбутнього фільму — Микита категорично не підтримує. Але цього разу відмовити юним акторам-дебютантам йому не вдалося — тарілку таки розбили, друзки взяли на пам’ять.

Про епізод, який видався найскладнішим, і те, як діти витримали кінознімальний марафон серпневого дня, — в короткому інтерв’ю Микити Буданцова просто на знімальному майданчику.

«Непроста роль», 2018 р.
Режисер, автор сценарію: Микита Буданцов
Продюсер: Ольга Щербакова

Після несправедливого виключення зі школи акторської майстерності 13-річний Серьожа випадково бачить в інтернеті рекламу кастинга на головну роль у дитячому фільмі. Вирішивши спробувати сили і прибувши на кастинг, він розуміє, що на цю ж саму роль претендує той, хто винен у його виключенні. Чи вдасться хлопцеві врешті-решт здійснити мрію? Чи зможе здобути прихильність дівчини, якій симпатизує?

— В якому жанрі буде кіно? І про що воно?

— Дитячі пригоди. Головна тема — творче суперництво підлітків, «розбавлене» дружбою і закоханістю.

— Яка із сцен була найскладнішою?

— Фінальна. Ми знімали її у кіноконцертній залі дитячого центру «Молода гвардія». Складно було і технічно, і фізично, бо це був вже вечір після спекотного дня і знімальна група насправді втомилася. До того ж, ключовий момент фільму — протистояння головних персонажів — вимагав максимальної віддачі від учасників.

— Для багатьох дітей це перший досвід у кіно. Як режисеру, Вам було складно із ними?

— Всі актори, включаючи найменших, показали себе якнайкраще. Увесь день плідно працювали, були зібраними, дослухались до режисера. Декому не вистачало акторської школи і досвіду, але в цілому я задоволений тим, як вони проявили себе.

— По строках — коли планується здати фільм?

— Розраховую, що на початку вересня «Непроста роль» буде готова для показу.

З Микитою Буданцовим спілкувалась Ірина НАЗАРЧУК.
Фото Євгена ВОЛОКІНА.

Реклама альбомов 300