Анiмацiя вiд професiоналiв: вiд минулого до сьогодення


Наталя Ґузєєва

Наталя Ґузєєва

Людмила Ткачикова

Людмила Ткачикова

На IV мiжнародному дитячому кiнофестивалi NEXT в Одесi зустрiчi з дiтьми провели режисер анiмацiї Людмила Ткачикова та авторка мультфiльмiв, дитяча письменниця Наталя Ґузєєва.

Якщо дiвчатка найчастiше цiкавились у гостей звiдки беруться iдеї анiмацiйних фiльмiв, то хлопцiв хвилювала передусiм технiчна сторона створення мультфiльмiв.

Незважаючи на те, що мультик «Як Петрик П’яточкiн слоникiв рахував» за сценарiєм Наталi Ґузєєвої вийшов на екрани 33 роки тому, дiти знають, люблять i непосиду Петрика, i веселого крапельку Капiтошку (цей мультфiльм теж створено за сценарiєм панi Наталi).

«Це була просто робота для мене. I раптом — успiх. Мабуть, це тому, що писала вiд душi», — подiлилася письменниця тим, як працювала над своїм непосидючим героєм.

Також вона розповiла про повiсть «23 образи Петрика П’яточкiна». Хлопчик вирiс, йому вже 9 рокiв, подорослiшали i його образи. А звiсно, що вiд образи до помсти — один крок. Як вiн долає проблеми, рятує себе i друзiв, — у книжцi, представленiй на Форумi видавцiв, який цими днями проходить у Львовi.

Режисер Людмила Ткачикова також одразу порозумiлася з дiтьми та пiдлiтками, якi пiд час кiнофестивалю NEXT прийшли до неї поспiлкуватися. Обговорили дитячу лiтературу — з’ясувалось, що панi Людмила її дуже любить, японську анiмацiю Хаяо Мiядзаки. Разом передивилися мультфiльми «Маленький великий пес» (студiя Укранiмафiльм), за який режисер була нагороджена Державною премiєю им. Лесi Українки в номiнацiї «Кiнотвори для дiтей i юнацтва» та «Лежень», створений за мотивами твору українського письменника Юрiя Винничука. Цiкавi подробицi розповiла Людмила Ткачiкова щодо фiнальної пiснi «Леженю». «Квiтку ружову мiж тернiвками» придумала заспiвати та виконала народна артистка України Наталя Сумська.

Було представлено i одну з серiй нового анiмацiйного циклу «Мишко та Мiсячна Дзвiнка». Режисером в ньому виступає Людмила Ткачiкова, сценарiй написала Наталя Ґузєєва.

Нагадаємо: «Мишка та Мiсячну Дзвiнку» визнано найкращим анiмацiйним фiльмом IV МДКФ NEXT, який проходив в Одесi 8-9 вересня.

13.09.2017

Реклама альбомов 300